OSP Skalbmierz
POTRĄCENIE ROWERZYSTY

POTRĄCENIE ROWERZYSTY

W dniu 30 sierpnia o godzinie 18:27, zastęp GBA – Rt 2,5/16 został zadysponowany przez Powiatowe Stanowisko Kierowania KP PSP w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Tempoczów Rędziny.

Po przybyciu na miejsce w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że na drodze powiatowej doszło do potrącenia rowerzysty, przez samochód osobowy.


W pierwszej fazie zdarzenia, działania straży polegały w szczególności na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w rozbitym pojeździe, oraz udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Następnie w związku z zadysponowaniem na miejsce zdarzenia śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Małopolskiej bazy w Krakowie, zastęp z GBA – Rt dostał za zadanie wyznaczenie i zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca. Strażacy po wybraniu odpowiedniego terenu, dokładnie przeszukali miejsce lądowania, w celu usunięcia wszystkich przedmiotów, które mogłyby zostać poderwane przez lądujący śmigłowiec, a tym mogłyby samym stworzyć zagrożenie. Następnie strażacy zabezpieczyli lądowisko, przed dostępem do niego osób postronnych.


Po zakończeniu akcji ratowniczej, strażacy nadal zabezpieczali i oświetlali miejsce zdarzenia, na którym pracowała Policja.


W działaniach ponadto udział brały:
- zastęp GLBA – Rt z JRG Kazimierza Wielka,
- zespół ratownictwa medycznego – „P”,
- Policja.


Usuwanie skutków zdarzenia trwało ponad dwie godziny.

Dołącz do nas
Google+