OSP Skalbmierz
LOKALNE PODTOPIENIE

LOKALNE PODTOPIENIE

W dniu 9 sierpnia 2016 roku o godzinie 19:31, zastęp GBA - Rt 2,5/16 został zadysponowany przez Stanowisko Kierownia Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Skalbmierz na ulicy Podporucznika Sokoła.

Po przybyciu na miejsce w wyniku przeprowadzonego rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że na skutek ulewnego deszczu, spływająca z okolicznych miejscowości woda uformowała falę, która przepływając przez ulicę Podporucznika Sokoła zalewała posesje, a także piwnice pod budynkami. Fala wody zaczęła takze zalewać rynek miasta oraz inne ulice.

Działania zastępów straży pożarnej w pierwszej fazie działań w szczegolności polegały na zabezpieczeniu miejsca objętego działaniem ratowniczym, wstrzymaniu ruchu pojazdów na całej ulicy, pomocy mieszkańcom w zabezpieczeniu posesji przed zalaniem oraz udrażnianiu studzienek burzowych. W celu zapewnienia realizacji wszystkich podjętych działań kierujący działaniem ratowniczym podjął decyzję o zadysponowaniu dodatkowych sił i środków.

W drugiej fazie działań przystąpiono do wypompowynia wody z zalanych posesji oraz pomieszczeń według dyspozycji przezkazywanych przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej.

W działaniach ponadto udział brały:

  • zastęp SOp z O.S.P. Skalbmierz,
  • Wojewódzki Zarząd Dróg.

Usuwanie skutków zdarzenia trwało ponad trzy godziny.

Więcej zdjęć dostęne na fanpage'u DZIEJE SIĘ w POWIECIE KAZIMIERSKIM

 

Dołącz do nas
Google+