OSP Skalbmierz
ZABEZPIECZENIE LĄDOWISKA LPR

ZABEZPIECZENIE LĄDOWISKA LPR

W dniu 20 lipca o godzinie 21:04, zastęp GBA - Rt 2,5/16 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Skalbmierz na ulicy Podporucznika Sokoła.

Po przybyciu na miejsce w wyniku przeprowadzonego rozpoznania stwierdzono, że w związku z powstałym na terenie Gminy Skalbmierz zdarzeniem zadysponowany został przez zespół ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Miejscem wyznaczonym do lądowania śmigłowca i podjęcia osoby poszkodowanej został stadion sportowy znajdujący się przy ulicy Podporucznika Sokoła w Skalbmierzu.

Działania zastępu straży pożarnej polegały w szczególności na zabezpieczeniu miejsca wyznaczonego jako lądowisko,oświetleniu terenu lądowania śmigłowca, przeszukaniu terenu, na którym miał lądować śmigłowiec, usunięciu z niego wszelkich elementów, które mogłyby stworzyć zagrożenie dla ratowników i lądującego śmigłowca, przyjęciu śmigłowca, a także pomocy członkom Zespołu Ratownictwa Medycznego w transporcie osoby poszkodwanej z karetki do śmigłowca.
W działaniach ponadto udział brały:

  • Zespół Ratownictwa Medycznego,
  • Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa.

Działania trwały blisko godzinę.

Dołącz do nas
Google+