OSP Skalbmierz
POŻAR SAMOCHODU OSOBOWEGO

POŻAR SAMOCHODU OSOBOWEGO

W dniu 27 czerwca o godzinie 01:37, zastęp GBA - Rt, 2,5/16 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Skalbmierz, na ulicy Mikołaja Reja.

Po przybyciu na miejsce w wyniku przpeprowadzonego rozpoznania stwierdzono rozwinięty pożar samochodu osobowego wyposażonego w instalację LPG, któy znajdował się w sieni pomiędzy dwoma budynkami mieszkalnymi.

Działania zastępów straży pożarnej polegały w szczególności na zabezpieczeniu miejsca objętego działaniem ratowniczym oraz wprowadzeniu do sieni dwóch rot ubranych w sprzęt ochrony dróg oddechowych i podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palący się pojazd. Podjęte działania pozwoliły na szybkie zlokalizowanie pożaru.

W tym samym czasie jedna rota udzielała kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej z osób, która przed przybyciem zastępów straży pożarnej próbowała samodzielnie gasić pożar. Następnie osobę przekazano przybyłemy na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Następnie zakręcono zawór w butli instalacji LPG i przy użyciu wyciągarki pojazd wyciągnięto z sieni. Jednocześnie przy pomocy urzędeń pomiarowych strażacy sprawdzali mieszkania przylegające do sieni, w której miał miejsce pożar w celu wykluczenia ognisk pożaru, a także obecności trujących gazów.

W działaniach ponadto udział brały:

  • zastęp GCBA - Rt 5/32 z JRG Kazimierza Wielka,
  • zastęp GBA - Rt 2,5/24 z JRG Kazimierza Wielka,
  • zastęp GBA - Rt 3/24 z JRG Kazimierza Wielka,
  • Patrol Policji,
  • Zespół Ratownictwa Medycznego "S".

Usuwanie skutków zdarzenia trwało około 2 godzin.

Dołącz do nas
Google+