OSP Skalbmierz
WYPADEK DROGOWY

WYPADEK DROGOWY

W dniu 15 maja, o godzinie 04:44 zastęp GBA - Rt 2,5/16 został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Sielec Biskupi.

Po przybyciu na miejsce w wyniku przeprowadzonego rozpoznania, kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że doszło do zderzenia samochodu osobowego z przydrożnym, betonowym mostkiem przejazdowym. Osoba poszkodowana jeszcze przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowej została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania zastępów straży pożarnej polegały w szczególności na zabezpieczeniu miejsca objętego działaniem ratowniczym poprzez odpowiednie ustawienie samochodów pożarniczych na jezdni oraz ustawienie znaków, pachołków i lamp ostrzegawczych, odcięciu źródła zasilania w rozbitym pojeździe oraz neutralizacji wyciekających płynów eksploatacyjnych. Po wykonaniu czynności dochodzeniowo - śledczych przez Poicję pojazd usinięto na pobocze.

W działaniach ponadto udział brały:

  • zastęp GCBA - Rt 5/32 z JRG Kazimierza Wielka,
  • Zespół Ratownictwa Medycznego "S",
  • Policja.

Usuwanie skutków zdarzenia trwał blisko dwie godziny.

Dołącz do nas
Google+