OSP Skalbmierz
POŻAR WIERZCHOŁKOWY LASU (pow. jędrzejowski)

POŻAR WIERZCHOŁKOWY LASU (pow. jędrzejowski)

W dniu 1 września o godzinie 15:43, zastęp GBA - Rt został zadysponowany przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej celem przybycia do miejsca koncentracji jednostek, które zostało wyznaczone na placu przy siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej.

Dyzpozycja taka miała związek z groźnym pożarem wierzchołkowym lasu, do którego doszło o godzinie 15:11 w miejscowości Łysaków pod Lasem w powiecie jędrzejowskim*.

W związku z romiarami zdarzenia i trudnymi warunkami atmosferyczymi, które dodatkowo urudniały prowadzenie działań ratowniczych podjęto decyzję o zadysponowaniu sił i środków z powiatu kazimierskiego w tym zastępu z naszej jednostki.

Czekając na dyspozycję do wyjazdu sił i środków powiatu kazimierskiego w punkcie koncentracji otrzymaliśmy jednak informację, że sytuacja na miejscu pożaru została opanowana i w związku z tym nie ma konieczności użycia naszych sił. 

Pożar wierzchołkowy lasu w miejscowości Łysaków pod Lasem gasiło łacznie 13 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej w tym cysterna z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach*.

W działaniach uczestniczył także samolot gaśniczy Lasów Państwowych, z którego wykonano zrzut wody na palacy się las oraz siły i środki Służbu Leśnej, a także Policji*.

* - informacja npisana na podstawie: http://www.straz.kielce.pl/ oraz http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150901/POWIAT0115/150909940.

Zdjęcie: grafika google

Dołącz do nas
Google+