OSP Skalbmierz
POŻAR SKŁADOWISKA OPON

POŻAR SKŁADOWISKA OPON

W dniu 14 kwietnia o godzinie 19:04 zastępy GBA - Rt 2,5/15 oraz GCBA Jelcz "HYDROMIL" zostały zadysponowane przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Sielec Biskupi.

Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że doszło do pożaru składowiska opon. Zdarzeniu towarzyszył bardzo gesty, czarny dym widoczny nawet w promieniu 10 kilometrów od miejsca zdarzenia. Z chwilą naszego przybycia na miejscu działania prowadził już jeden zastęp z JRG Kazimierza Wielka.

Działania zastępów straży pożarnej polegały w szczególności na zabezpieczeniu miejsca objętego działaniem ratowniczym, podaniu w natarciu jednego prądu ciężkiej piany gaśniczej oraz jednego prądu wody przy użyciu prądownicy systemu RAMBOJET z wkładem zmiękczającym na palce się opony, a także jednego prądu gaśniczego wody w obronie na znajdujące się w pobliżu wysypisko śmieci. Podjęte działania pozwoliły na zlokalizowanie pożaru. Następnie miejsce pożaru rozgarnięto przy użyciu sprzętu burzącego oraz dogaszono zarzewia ognia.

Ze względu na bardzo duże zadymienie wszystkie roty podczas działań swoje zadania reazlizowały w sprzęcie ochrony dróg oddechowch.

W działaniach ponadto udział brały:

  • zastęp GCBA - Rt 5/40 z JRG Kazimierza Wielka,
  • zastęp GBA - Rt 3/24 z O.S.P. Sielec Kolonia w KSRG,
  • zastęp GCBA 6/32 Jelcz z O.S.P. Sokolina w KSRG,
  • zastęp GBA 2,5/16 z O.S.P. Topola,
  • Patrol Policji.

Usuwanie skutków zdarzenia trwało ponad 2 godziny.

Opis zdarzenia zamieszcza także jednostka O.S.P. Topola. Zachęcamy do zapoznania się i obejrzenia galerii zdjęć ze zdarzenia.

Dołącz do nas
Google+