OSP Skalbmierz
SZKOLENIE Z ZAKRESU OBSŁUGI APARATÓW OCHRONY DRÓG ODDECHOWYCH

SZKOLENIE Z ZAKRESU OBSŁUGI APARATÓW OCHRONY DRÓG ODDECHOWYCH

Kolejny rok kalendarzowy i kolejny rok szkoleniowy w Skalbmierskiej jednostce. W dniu 3 lutego w remizie O.S.P. Skalbmierz odbyły się ćwiczenia z zakresu budowy i obsługi aparatów ochrony dróg oddechowych. Ćwiczenia skierowane były głównie do druhów, którzy już w najbliższy czwartek rozpoczynają szkolenie podstawowe strażaka O.S.P.

Całość szkolenia podzielona była na dwie części. W pierwszej części naczelnik O.S.P. Skalbmierz dh Adam Dębowski przedstawił druhom plan szkolenia podstawowego rozpoczynającego się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej. Następnie zaprezentował budowę aparatu ochrony dróg oddechowych, omawiając najważniejsze elementy aparatu i ogólne zasady pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych. Naczelnik zaprezentował też druhom jeden ze sposobów zakładania maski nadciśnieniowej, po czym każdy ze strażaków próbował samodzielnie ubrać się w sprzęt ochrony dróg oddechowych.

Po części teoretycznej nastąpiła część praktyczna, w której to sala konferencyjno – widowiskowa naszej strażnicy zamieniła się w tor przeszkód, który to druhowie przy wyłączonym oświetleniu pokonywali w aparatach ochrony dróg oddechowych, szukając schowanego predmiotu.

Całość szkolenia miała na celu zapoznanie druhów z budowa, obsługą i konserwacją aparatów ochrony dróg oddechowych oraz swego rodzaju oswojenie się z tego typu sprzętem poprzez wykonanie prostego ćwiczenia.

Dołącz do nas
Google+