OSP Skalbmierz
ĆWICZENIA NA OBIEKCIE

ĆWICZENIA NA OBIEKCIE

W dniu 21 stycznia zastęp GBA - Rt 2,5/16 brał udział w ćwiczeniach na obiekcie zorganizowanych przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej na obiekcie sklepu Biedronka w Skalbmierzu.

W dniu 21 stycznia nasz zastęp wspólnie z II zminą służbową Jednostki Ratowniczo - Gasniczej Komendy Powiatowej Państwowej Strazy Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej brał udział w ćwiczeniach na obiekcie sklepu BIEDRONKA, położonego w Skalbmierzu, przy ulicy Wincentego Witosa.


Na początku dowódca JRG Kazimierza Wielka st. kpt. Łudzik Piotr, zapoznałwszystkich strażaków z tematem oraz celem ćwiczeń, po czym rozpoczął się pierwszy etap polegający na zapoznaniu się z obiektem. Etap ten jak już wczesniej było przy okazji podobnych ćwiczeń pisane, ma na celu zapoznać strażaków z układem pomieszczeń w obiekcie, oraz usytuowaniem miejsc newralgicznych zwłaszcza takich jak główne wyłączniki prądu, kotłownia, pomieszczenie socjalne, w którym może znajdować się butla z gazem oraz inne w, których ryzyko wystąpienia pożaru jest stosunkowo największe.


Drugi etap podczas, tego typu ćwiczeń to zawsze zadanie praktyczne. Zastęp z JRG wspólnie z naszym zastępem bez większych trudności wykonał założone zadanie.

Ćwiczenia przebiegały w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, padającym marznącym deszczu i bardzo śliskiej nawierzchni.

Dołącz do nas
Google+