OSP Skalbmierz
GMINNA GRA OBRONNA

GMINNA GRA OBRONNA

W dniu 13 listopada zastępy GBA – Rt 2,5/16 oraz GCBA „HYDROMIL”, zostały zadysponowane do zdarzenia na ulicy Szkolnej w Skalbmierzu, gdzie miało dojść do podłożenia ładunku wybuchowego, przez nieznanych sprawców w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skalbmierz.

Oczywiście te mrążace krew w żyłach wydarzenia to tylko ćwiczenia. Nasze zastępy wzięły udział w epizodzie praktycznym gminnej gry obronnej zorganizowanej przez Urząd miasta i Gminy w Skalbmierzu.

Zadaniem naszych zastępów, zgodnie ze scenariuszem ćwiczenia, był udział w weryfikacji zgłoszenia o podłożonym ładunku wybuchowym w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Skalbmierz oraz ewakuacja dokumentacji historycznej parafii, przechowywanej w pomieszczeniach Biblioteki.

Kierownikiem epizodu praktycznego i koordynatorem działań Naszych zastępów był Komendant Miejsko  Gminny O.S.P. st. ogn. w st. spocz. Marek Gala.

Każda z gmin, okresowo zobowiązana jest do przeprowadzania tego typu ćwiczeń, na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa państwa.

Dla naszych druhów, były to już 3 w miesiącu listopadzie ćwiczenia, a tym samym kolejna możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności. Działanie naszych członków, zostało wysoko ocenione przez obecnych na miejscu uczestników ćwiczeń.

Dołącz do nas
Google+