OSP Skalbmierz
NOCNE ĆWICZENIA Z ZAKRESU RATOWNICTWA TECHICZNEGO

NOCNE ĆWICZENIA Z ZAKRESU RATOWNICTWA TECHICZNEGO

Po wakacyjnej przerwie członkowie naszej jednostki wznowili własne szkolenia doskonalące. Tym razem tematyka szkolenia związana była z techniką działań podczas wypadków komunikacyjnych z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych. Częściowo ćwiczenia udało się przeprowadzić w porze nocnej.

30 września w godzinach popołudniowych w miejscowości Kobylniki, członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu odbyli szkolenie doskonalące z zakresu techniki działań podczas wypadków komunikacyjnych z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych.

Głównym celem ćwiczeń było przypomnienie podstawowych zasad i doskonalenie umiejętności posługiwania się hydraulicznymi narzędziami ratowniczymi przy wykonywaniu dostępu do osób poszkodowanych uwięzionych w rozbitych pojazdach.

Ćwiczenia zaplanowane zostały na godzinę 17:30, ale rozpoczęły się z niewielkim opóźnieniem, a wszystko przez to, że zostaliśmy zadysponowani do zdarzenia. Na początku naczelnik, druh Adam Dębowski przypomniał i omówił podstawowe zasady BHP oraz techniki posługiwania się narzędziami hydraulicznymi. Po tym krótkim wprowadzeniu druhowie przystąpili do ćwiczeń.

Częściowo ćwiczenia udało nam się przeprowadzić w porze nocnej, z czym przecież bardzo często się spotykamy podczas prawdziwego działania ratowniczego, dlatego też uważamy, że również i ten element powinien być ćwiczony przez strażaków. Nie zawsze przecież do wypadków drogowych dochodzi w dzień.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z ćwiczeń.

Zdjęcia:
Dh Derek Aleksandra,
Dh Kwiecień Marcela.

Dołącz do nas
Google+