OSP Skalbmierz
ZAJĘCIA PRAKTYCZNE Z RATOWNICTWA TECHNICZNEGO

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE Z RATOWNICTWA TECHNICZNEGO

W dniach od 10 – 13 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej odbywało się szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników O.S.P. Jeden dzień podczas całego szkolenia poświęcony był na praktyczne zajęcia, podczas których druhowie poznawali metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów.

Podczas całego szkolenia druhowie poznawali zagadnienia związane między innymi z budową pojazdów samochodowych, specyfikacją hydraulicznych urządzeń ratowniczych, organizacją akcji ratownictwa technicznego na drogach, a także postępowaniem ratowniczym podczas zdarzeń na drogach z wystąpieniem substancji niebezpiecznych.

Podczas zajęć praktycznych, które odbyły się w dniu 12 marca w Skalbmierzu na stacji demontażu pojazdów położonej przy ulicy Mikołaja Kopernika, druhowie w sposób praktyczny z wykorzystaniem hydraulicznych narzędzi ratowniczych, poznawali metody uwalniania osób poszkodowanych z rozbitych pojazdów. Jak mieli okazję się przekonać wcale nie jest to taka prosta sprawa nawet przy pojeździe, który nie jest zdeformowany na skutek wypadku.

Ćwiczenia naszych druhów przerwał jednak wyjazd alarmowy do pożaru trawy w Skalbmierzu. Jest to kolejny przykład na to, że strażacy czy to państwowi, czy ochotnicy niezależnie od tego co w danej chwili robią mogą zostać wezwani do prawdziwego zdarzenia.

Zajęcia z wyżej wymienionych tematów były prowadzone przez funkcjonariuszy KP PSP i JRG w Kazimierzy Wielkiej.

Na dzień 13 marca zostały zaplanowane egzaminy dla słuchaczy szkolenia, zarówno z części teoretycznej, jak i praktycznej. Wszystkim słuchaczom życzymy powodzenia!

Dołącz do nas
Google+