OSP Skalbmierz
ĆWICZENIA NA OBIEKCIE

ĆWICZENIA NA OBIEKCIE

W dniu 28 stycznia o godzinie 08:45 zastęp GBA - Rt 2,5/16 został zadysponowany Przez Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej do zdarzenia w miejscowości Kazimierza Wielka, gdzie miało dojść do pożaru domu dziecka.

Na szczęście były to tylko ćwiczenia zorganizowane przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej, w których uczestniczył nasz zastęp wspólnie z II zmianą służbową Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kazimierzy Wielkiej.

Cwiczenia skłądały się z dwóch etapów. Pierwszy etap było to ćwiczenie praktyczne. Wszystkie założone scenariuszem ćwiczeń elementy zostały przez ćwiczące zrealizowane.

Drugim etapem ćwiczeń było zapoznanie się z obiektem. Etap ten jak już wcześniej było przy okazji podobnych ćwiczeń opisywane, ma na celu zapoznać strażaków z układem pomieszczeń w obiekcie, oraz usytuowaniem miejsc newralgicznych zwłaszcza takich, w których ryzyko wystąpienia pożaru jest stosunkowo największe.

Podczas dzisiejszych ćwiczeń w roli dowódcy zastępu zadebiutował dh Robert Basiak.

Dołącz do nas
Google+