OSP Busko-Zdrój
Strażackie harce II

Strażackie harce II

Będziemy zbierać na leczenie chorej Gabrysi. Wszystkich, którzy chcą pomóc potrzebującej 13 letniej dziewczynce zapraszamy do udziału w charytatywnej imprezie Strażackie Harce.

Tak to się zaczęło:

Zimowe wieczory mają to do siebie, że wręcz zmuszają do tego, by rzeczywistość próbować odmieniać. W taki właśnie zimowy,  wieczór 2013 roku, usiedliśmy w gronie kilku osób, członków Stowarzyszenia Busko Busko, zwolenników pozytywnego działania.

Gorąca herbata, wiele zadawanych pytań i odpowiedzi, a ich sens to „co robić, w co się bawić". Dziś już nie wiadomo, kto rzucił hasło róbmy imprezę. Łatwiej domyślić się, że któryś z fascynatów pożarnictwa, których w stowarzyszeniu wielu, zaproponował, by do udziału zaprosić strażaków.

Zaproszenie przyjęli jak i przyjęła się również nazwa „Strażackie Harce”.

Zimowe zawody strażackie to jedno, my jednak szukaliśmy czegoś więcej. Przyszło samo.

„Dziewczyny, Chłopaki” - bawimy się i pomagamy, pomagamy ile możemy i jak możemy chorej ZUZI! Tak od pomysłu doszliśmy do finalizacji „Strażackich Harcy”, skromnej imprezy, dobrze odebranej w środowisku.

Właśnie to dobre przyjęcie spowodowało, że dopisujemy rzymską II i bawimy się ze strażakami dalej, tym razem  pomagając Gabrysi.

Gabrysia Szumilas ur. 18.03.1999 r.

W listopadzie 2012 r. u mojej córki Gabrysi wykryto nowotwór Osteosarcoma w prawej kości udowej.
Gabrysia leczona jest w Klinice Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie. Gabrysia jest w trakcie przyjmowania kolejnych cykli chemioterapii . Niezbędne są dalsze leczenie i rehabilitacja.

Moje obecne życie jest podporządkowane chorobie córki i walce o powrót do zdrowia. Gabrysia jest bardzo silną osobą i nigdy się nie poddaje, a ja jako mama razem z nią. Wierzę, że pokona chorobę i będzie mogła realizować swoje marzenia.

Leczenie choroby nowotworowej jest ogromnie kosztowne – nie refundowane leki przez NFZ, koszty dojazdu i noclegu poza miejscem zamieszkania, rehabilitacja itp. - koszty te przewyższają moje możliwości. Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o finansowe wsparcie na leczenie córki!

Za okazane serce i hojność z góry bardzo serdecznie dziękuję.

Mama Gabrysi
Wpłaty proszę kierować na konto:

Fundacja Spełnionych Marzeń
ING Bank Śląski o/Warszawa
29 1050 1025 1000 0022 7611 6304
W tytule: „Dla Gabrysi Szumilas”
Wpłaty z 1%: KRS 0000128832
z dopiskiem „Dla Gabrysi Szumilas”

Info: www.busko.com.pl

Dołącz do nas
Google+