OSP Busko-Zdrój
Wypadek w Suchowoli

Wypadek w Suchowoli

Strażacy i policjanci apelują!

Dziś rano przed godziną 7, na drodze Solec Zdrój-Stopnica w Suchowoli wpadł w poślizg i dachował samochód osobowy marki Daewoo Tico. Jadącym w nim osobom poza potłuczeniami na szczęście nic poważnego się nie stało.
Zdarzenie miało miejsce przy dość dużej mgle i to właśnie ona przy temperaturze około -1 stopnia Celsjusza zamarzając przy gruncie, stworzyła lodową powłokę na asfalcie.
Służby drogowe odpowiedzialne za utrzymanie tego odcinka drogi, patrolowały ten rejon w nocy i według ich relacji, po godzinie 5 rano nie było takiej zmarzliny, jaka utworzyła się później.
W ciągu dosłownie kilkudziesięciu minut warunki na tej trasie gwałtownie uległy pogorszeniu.

Strażacy i policjanci apelują do kierowców o zwiększoną uwagę w czasie jazdy, zmniejszenie prędkości i ostrożne korzystanie zarówno z pedału gazu, jak i hamulców, gdyż warunki drogowe zmieniają się przy obecnej aurze.
Tak jak na wskazanym odcinku drogi, nocna mgła nie powodowała śliskiej jezdni, ale już w porze wczesnorannej, w przeciągu dosłownie niecałej godziny zaczęła opadać na jezdnię tworząc zdradliwą, niebezpieczną lodową powłokę.

Dołącz do nas
Google+