OSP Inwałd
Opłatek Strażacki 2014

Opłatek Strażacki 2014

.

Kilkuset strażaków z gminnych jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej uczestniczyło w noworocznym spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w sobotę 11 stycznia w remizie w Targanicach Dolnych.

Po przywitaniu gości minutą ciszy uczczono pamięć osób, które odeszły od nas w ostatnich miesiącach. Następnie ks. Stanisław Skrzypiec proboszcz Parafii Bożego Miłosierdzia w Sułkowicach-Łęgu złożył wszystkim obecnym życzenia i pobłogosławił opłatek, którym wszyscy się dzielili.
- W rozpoczętym roku 2014 życzę wszystkim zdrowia – mówiła Józefa Kapela, sołtyska Sułkowic-Łęgu. – Mam nadzieję, że interwencji będzie coraz mniej, a te które będziecie podejmować, zakończą się szczęśliwie.
Obecny na spotkaniu burmistrz Tomasz Żak podziękował wszystkim strażakom za ich służbę. – Myślę, że poprzedni rok nie był zły. A jeśli ten będzie lepszy to pewnie uznamy to za sukces – dodał.
W podobnym tonie wypowiadał się poseł na Sejm RP Marek Polak. – Jestem zaszczycony, że mogę przebywać wśród ludzi, którzy są gotowi nieść pomoc w każdej chwili – mówił parlamentarzysta.
Były też podziękowania od Państwowej Straży Pożarnej za akcje ratownicze i pomoc w organizacji zawodów Firefighter Combat Challange, które w zeszłym roku odbyły się w Andrychowie.
Po części oficjalnej zebrani mogli obejrzeć przedstawienie, jakie przygotowali uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Brzezince. Na koniec wszyscy mieli okazję kolędować wspólnie z Kapelą Wujka Jaśka.
W spotkaniu opłatkowym poza burmistrzem Tomaszem Żakiem, posłem Markiem Polakiem uczestniczyli przedstawiciele PSP w Wadowicach oraz reprezentanci rady powiatu i rady miejskiej z wiceprzewodniczącym Janem Żydkiem na czele.


Tekst :Nowiny Andrychowskie .

Dołącz do nas
Google+