OSP Zakliczyn
„NIE BÓJ SIĘ POMAGAĆ!” - PIERWSZE SZKOLENIA

„NIE BÓJ SIĘ POMAGAĆ!” - PIERWSZE SZKOLENIA

Pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych w Tarnowie została przeszkolona w ramach akcji „Nie bój się pomagać!”.

est ona prowadzona przez Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie i Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego. Jej celem jest zwrócenie uwagi mieszkańców regionu na to, jak ważne są umiejętności właściwej reakcji w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia oraz udzielenia pierwszej pomocy.

Szkolenie prowadził Łukasz Łach, ratownik medyczny i strażak-ochotnik, który przeszkolił już kilkaset dzieci ze szkół powiatu tarnowskiego, w ramach akcji „Jestem mały, wiem więcej”.

- Szkolenie przebiegło bardzo sprawnie. Uczniowie i nauczyciele szkoły nauczyli się, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Mieli możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności, gdyż podczas szkolenia korzystaliśmy z fantomów. – mówi Łukasz Łach. – Dla nas najważniejszym cele jest zwrócenie uwagę na konieczność reakcji. Przypominamy numer telefonu alarmowego i ćwiczymy podstawowe zachowania. Podkreślamy, że niezwykle istotna jest szybka reakcja i wezwanie profesjonalnej pomocy.

Tarnowski MORD przekazał szkole tablice dydaktyczne z informacjami o zagrożeniach, a uczestnicy szkolenia otrzymali kieszonkowe informatory ze skróconymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz telefonami alarmowymi.

Szkolenia w ramach akcji „Nie bój się pomagać!” są bezpłatne. Zgłoszeń można dokonywać drogą elektroniczną (kursy@mord.tarnow.pl) lub telefonicznie (14 626 95 12).

 

Źródło www.mord.tarnow.pl

Dołącz do nas
Google+