OSP Zakliczyn
"Jestem mały, wiem więcej".

"Jestem mały, wiem więcej".

W dniu dzisiejszym tj. 30 kwietnia br. odbyło się nagranie spotu filmowego promującego projekt "Jestem mały, wiem więcej" przygotowanych przez Agencję Reklamową "FALA" na zlecenie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Wzięłu w nim udział dzieci z klas IV Szkoły Podstawowej im. Lancorońskich w Zakliczynie, które należą również do Mlodzieżowej Drużyny Pożarniczej dzialającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zakliczynie. 

Dzieci te brały również udział w projekcie "Jestem mały, wiem więcej" w 2011 roku, w ramach którego przeszkolono 34 uczniów z pierwszych klas Szkoły Podstawowej w Zakliczynie w zakresie informowania społeczeństwa o zagrożeniach, kształtowania postawy obywatelskiej, postępowania w czasie burzy i powodzi, zagrożeń cywilizacyjnych oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia, które odbywały się zarówno w szkole jak i na remizie prowadzili druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej z Zakliczyna. Szkoła Podstawowa w Zakliczynie była jedną z trzech szkół w województwie małopolskim, w którym został zrealizowany tenże projekt.

Jesteśmy niezwykle dumni, iż mimo zakończonego projektu większość dzieci nadal chętnie angażuje się w działalność MDP, a także że trud druhów OSP Zakliczyn  angażujących się w prowadzenie ćwiczeń, które łączą w sobie nie tylko naukę, ale także zabawę nie idą na marne. 

Dołącz do nas
Google+