OSP Tuchów
Pokaz ratownictwa drogowego w ramach happeningu propagującego krwiodawstwo [TIME-LAPSE]

Pokaz ratownictwa drogowego w ramach happeningu propagującego krwiodawstwo [TIME-LAPSE]

Informacja o pokazie, relacja przygotowana przez lokalną telewizję oraz... ciekawostka - krótki film wykonany przez nas techniką TIME-LAPSE.

W poniedziałek 7 kwietnia, na tuchowskim rynku, miał miejsce happening propagujący ideę honorowego krwiodastwa oraz poruszający zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego i odpowiednim zachowaniem wśród jego uczestników (szczegóły tutaj -> Żyj bezpiecznie, oddaj krew).

Tak jak zapowiadaliśmy, również i my postanowiliśmy zaangażować się bezpośrednio w tę szczytną akcję.

Pokrótce: nasz udział w happeningu polegał na przeprowadzeniu pokazu ratownictwa drogowego wspólnie z ratwonikami Centrum Zdrowia Tuchów oraz wolontariuszami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych.
W symulowanym wypadku drogowym, poszkodowana została osoba kierująca pojazdem - nieprzytomna, uwięziona w samochodzie.
Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuowaniu poszkodowanej z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych oraz przekazanie jej ratownikom z pogotowia.

Oficjalne relacje ze zdarzenia możecie znaleźć na stronach:
- www.tuchow.pl - opis
- www.galeria.tuchow.pl - zdjęcia
- www.tarnowska.tv - relacja lokalnej telewizji

Ze swojej strony również postaraliśmy się o "zabezpieczenie medialne" pokazu. Prócz zdjęć oraz materiału filmowego zarejestrowanego w sposób „tradycyjny” (kamerą „ręczną”) oraz kamerą GoPro (zamontowaną na klatce piersiowej jednego ze strażaków) postanowiliśmy zrobić na próbę TIME-LAPSE z całego pokazu.

Poniżej znajdziecie film, na który złożyło się łącznie ponad 1000 zdjęć. Publikujemy go teraz „tak na szybko” (dosłownie i w przenośni ;-)), jako ciekawostkę… Pozostały materiał w postaci gotowego filmu postaramy się zamieścić w niezbyt odległej przyszłości.

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+