OSP Tuchów
Reprezentanci Gminy Tuchów w ścisłym finale OTWP

Reprezentanci Gminy Tuchów w ścisłym finale OTWP

4 z 6 osób, które reprezentowały gminę Tuchów podczas eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”, przebrnęło eliminacje pisemne i awansowała do etapu finałowego – ustnego.

Przed sporym wyzwaniem stanęli dzisiaj uczestnicy powiatowych eliminacji w części pisemnej. Na 35 i 40 pytań musieli odpowiedzieć w pierwszym etapie – teście pisemnym. Po sprawdzeniu prac przez członków komisji, podano wyniki oraz nazwiska osób, które przeszły do finałowego etapu – części ustnej.

Świetnie z testami poradzili sobie reprezentanci naszej gminy, w tym dwoje członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z naszej jednostki. Do etapu ustnego awansowali: w grupie I – szkoła podstawowa – Anna WĄS a w grupie III – szkoła ponadgimnazjalna – Dominik WĄS. W etapie finałowym znalazły się również uczennice z Jodłówki Tuchowskiej – Aleksandra Zbylut – szkoła podstawowa i Julia Osika – gimnazjum.

Ostatecznie, po udzieleniu ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania, przez wszystkich uczestników tego etapu, do finału wojewódzkiego w swojej kategorii (szkoła ponadgimnazjalna) awansował Dominik WĄS!!!

Gratulujemy Dominikowi oraz Ani i Karolinie świetnej postawy i życzymy powodzenia 29 kwietnia, kiedy to w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, Dominik zmierzy się ze zwycięzcami eliminacji powiatowych z całego województwa małopolskiego.

W pozostałych grupach wiekowych do kolejnego etapu awansowali reprezentanci gminy Szerzyny.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+