OSP Tuchów
Żyj bezpiecznie! Oddaj krew! - happening

Żyj bezpiecznie! Oddaj krew! - happening

Ochotnicy z OSP w Tuchowie włączają się w akcję propagowania honorowego krwiodawstwa.

7 kwietnia na tuchowskim rynku młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych po raz drugi spotka się z mieszkańcami Tuchowa, by – w związku ze Światowym Dniem Zdrowia – propagować idee honorowego oddawania krwi.

Tegoroczne spotkanie dodatkowo poświęcone będzie zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem ruchu drogowego i rozpowszechnianiem odpowiednich zachowań wśród jego uczestników. Uczniowie przemaszerują wzdłuż ulic Reymonta, Kolejowej i Mickiewicza, by dotrzeć do rynku, gdzie zaplanowano szereg zdarzeń. Po rozpoczęciu spotkania i przywitaniu obecnych wszyscy zgromadzeni będą mogli posłuchać krótkiego wykładu na temat honorowego krwiodawstwa, poznać zasady funkcjonowania koła PCK w ZSP Tuchów, gdzie istnieje możliwość oddawania krwi podczas akcji krwiodawstwa.

Przedstawiciel lokalnego komisariatu Policji poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego, a ratownicy medyczni Centrum Zdrowia Tuchów, strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie wraz z wolontariuszami z Zespołu Szkół, przeprowadzą pokaz ratownictwa drogowego.

Dodatkowo uczniowie częstować będą owocami i słodyczami, a każdy z obecnych będzie mógł skorzystać z instruktażu udzielania pierwszej pomocy, który przeprowadzi młodzież pod czujnym okiem specjalistów Centrum Zdrowia Tuchów.

W myśl zasady, że należy zrobić wszystko, by zmniejszać liczbę ofiar w wypadkach drogowych, zostaną również rozdane akcesoria odblaskowe wykonane i sponsorowane przez firmę Wiblask.

W trakcie happeningu młodzież będzie zachęcała do napełniania balonów helem, które w stworzonej spontanicznie konfiguracji zostaną wypuszczone na zakończenie spotkania i będą symbolizować ofiarność tych, którzy myślą o życiu innych.

To już druga akcja organizowana przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych i lokalne instytucje. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Burmistrz Tuchowa – Pan Mariusz Ryś. Współorganizatorami akcji są: Dom Kultury w Tuchowie, Urząd Miejski w Tuchowie, Oddział Rejonowy PCK w Tarnowie dla powiatu ziemskiego, Centrum Zdrowia Tuchów, Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie, Komisariat Policji w Tuchowie, firma Wiblask.

źródło: www.zsp.tuchow.pl

Dołącz do nas
Google+