OSP Tuchów

OTWP – Eliminacje gminne

57 osób w trzech kategoriach wiekowych stanęło na starcie rywalizacji o prawo udziału w eliminacjach powiatowych do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Po ponad 3 godzinach zmagań, komisja sędziowska wyłoniła uczniów, którzy będą reprezentować gminę Tuchów podczas powiatowych eliminacji OTWP. Uczestnicy podzieleni na trzy grupy rozpoczęli swoje zmagania od rozwiązania pisemnego testu składającego się z 30 pytań. Następnie komisja w składzie: Mariusz Janusz, Stanisław Wabno, Jacek Oleksowicz, Krzysztof Siwak i Grzegorz Borgula sprawdziła oddane prace wyłaniając w ten sposób uczestników drugiego etapu, tj. części ustnej.

W kolejnym etapie uczestnicy kolejno losowali po trzy pytania (jedno związane z działalnością i historią ZOSP RP oraz po dwa pytania z wiedzy ogólnej). Członkowie komisji ocenili udzielone odpowiedzi poszczególnych uczestników i po podliczeniu punktów okazało się, że w grupie gimnazjum do wyłonienia drugiego finalisty niezbędna jest dogrywka. Uczestnicy dogrywki odpowiedzieli na kolejne trzy pytania i po dokonaniu ich oceny, przewodniczący komisji – Janusz Mariusz mógł podać ostateczne wyniki, które przedstawiają się następująco:

SZKOŁA PODSTAWOWA

I miejsce – WĄS Anna (Tuchów)
II miejsce – ZBYLUT Aleksandra (Jodłówka Tuchowska)
III miejsce – PISKA Dominika (Trzemesna)

GIMNAZJUM

I miejsce – OSIKA Julia (Jodłówka Tuchowska)
II miejsce – GRZENIA Kamil (Tuchów)
III miejsce – KRAS Ksenia (Siedliska)

SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA

I miejsce – WĄS Dominik
II miejsce – SANDECKA Karolina
III miejsce – WÓJCIK Michał

Pierwsze dwie osoby z każdej grupy wiekowej uzyskały awans do etapu powiatowego, który początkiem kwietnia odbędzie się w Tarnowie.

Zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali z rąk zastępcy burmistrza Tuchowa – Kazimierza Kurczaba i Prezesa ZOG ZOSP RP w Tuchowie – Mieczysława Krasa nagrody w postaci pucharów, dyplomów, sprzętu elektronicznego (tablety, MP4, słuchawki) a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Organizator eliminacji gminnych tj. Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Tuchowie serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji turnieju: burmistrzowi Tuchowa, dyrekcji oraz pracownikom Domu Kultury w Tuchowie a także Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie, która przekazała środki na zakup nagród dla uczestników eliminacji.

Wszystkim uczestnikom oraz zwycięzcom eliminacji serdecznie gratulujemy oraz życzymy powodzenia na kolejnych szczeblach eliminacji.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+