OSP Tuchów
Wycieczka MDP na zakończenie ferii zimowych

Wycieczka MDP na zakończenie ferii zimowych

W miniony piątek (14.02) członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Tarnowa aby uczestniczyć w przygotowanych dla nich atrakcjach na zakończenie ferii zimowych.

Wyjazd został podzielony na trzy części.


W pierwszej z nich młodzi druhowie mieli możliwość sprawdzenia się i zabawy na torze gokartowym DAYTONA w Tarnowie. Kilkadziesiąt minut świetnej zabawy, zdrowej rywalizacji oraz sprawdzenia swoich umiejętności w bezpiecznych warunkach „drogowych” sprawiło, że czas spędzony na torze upłynął bardzo szybko.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Tarnowie. Jak wygląda codzienna służba, jak funkcjonuje Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego a także jakim sprzętem dysponują tarnowscy strażacy dowiedzieli się uczestnicy wycieczki, których oprowadzał członek naszej jednostki a na co dzień funkcjonariusz KM PSP – mł. bryg. Piotr Wójcik.

Ostatnim elementem wizyty w komendzie była „lekcja bezpieczeństwa” w BEZPIECZNYM DOMU.

Uczestnicy wycieczki, zmęczeni ale zadowoleni, po prawie sześciu godzinach wrócili do Tuchowa, gdzie spotkali się przy wspólnym posiłku.

W imieniu uczestników wyjazdu składamy serdeczne podziękowania:

  • właścicielom i pracownikom toru kartingowego Daytona w Tarnowie
  • funkcjonariuszom Komendy Miejskiej PSP i JRG nr 1 w Tarnowie

za pomoc w organizacji wycieczki.

Zapraszamy również na blog Michała Sosnowskiego, na którym znajdziecie więcej zdjęć tak z toru jak i z wizyty w PSP.

 

www.osptuchow.pl       FaceBook      YouTube

Dołącz do nas
Google+