OSP Tuchów
Deszczowo, symbolicznie, ale uroczyście - przekazanie samochodów małopolskim OSP [FILM]

Deszczowo, symbolicznie, ale uroczyście - przekazanie samochodów małopolskim OSP [FILM]

Strażacy Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Małopolski, którzy w ubiegłym roku zakupili fabrycznie nowe samochody ratowniczo – gaśnicze przyjechali we wtorkowe przedpołudnie do Krakowa. Na placu wewnętrznym Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie zobaczyć można było niemal wszystkie pojazdy zakupione w 2013 roku.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele instytucji, które współfinansowały zakupy pojazdów tj. Państwowej Straży Pożarnej, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz poszczególnych szczebli samorządu.

Przy padającym deszczu przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych wraz ze starostami, burmistrzami i wójtami odebrali w sposób symboliczny pojazdy, które będą służyły społeczności lokalnej w wielu małopolskich gminach.

W imieniu mieszkańców gminy Tuchów oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie pojazd odebrali: burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś oraz druhowie: Łukasz Giemza, Grzegorz Wąs i Jacek Oleksowicz.

Listy gratulacyjne i kluczyki do pojazdów przekazali: Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak, Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Małopolsce Edward Siarka, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz oraz Małopolski Komendant Wojewódzki nadbrygadier Andrzej Mróz.

Po zakończonych uroczystościach na placu, zaproszeni goście oraz strażacy zostali zaproszeni przez organizatorów na wspólny obiad.

Zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI przygotowanej przez Andrzeja Kozioła. Serdecznie dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

Materiał z dzisiejszej uroczystości przygotowany przez TVP Kraków można zobaczyć w popołudniowym wydaniu KRONIKI. (od 12 minuty).

Poniżej również krótki film z przekazania samochodów, zamieszczony przez użytkownika youtube marcinstrazak97 - nasz MAN pierwszy od prawej;-)

 

Więcej zdjęć z uroczystości przekazania samochodów możecie znaleźć na profilu google użytkownika Marcin Kuś, a po więcej oficjalnych informacji zapraszamy na strony: www.straz.gov.pl oraz www.zosprp.pl

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+