OSP Tuchów
"Odblask dla seniora" oraz "Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych"

"Odblask dla seniora" oraz "Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych"

Tradycyjnie już, w trzecią niedzielę listopada obchodzony był „Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych”. W tym roku w obchody włączyli się również nasi druhowie, biorąc udział w przeprowadzonej w tym dniu akcji „Odblask dla Seniora”.

Posłanka na sejm RP Urszula Augustyn, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Tarnowie oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie czynnie włączyli się w tegoroczne obchody poprzez wspólną akcję „ODBLASK DLA SENIORA”. Akcja polegała na rozdawaniu starszym osobom światełek odblaskowych i zachęcaniu do noszenia odblasków na odzieży zewnętrznej. Ma to sprawić, że piesi będą widoczni, a co za tym idzie bezpieczniejsi na drodze.

Przy tuchowskich świątyniach spotkać można było w niedzielę zarówno członków Jednostki Operacyjno-Technicznej jak i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, którzy rozdali (oczywiście nieodpłatnie) niemal pół tysiąca elementów odblaskowych. Sporym zaskoczeniem była sympatyczna reakcja mieszkańców na przeprowadzoną akcję, a zainteresowanie mieszkańców było na tyle duże, że wszystkie odblaski znikały niemalże w mgnieniu oka. Miejmy nadzieję, że wszystkie te elementy znajdą swoje odpowiednie miejsce i wydatnie przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa poruszających się wieczorem mieszkańców.

Przypominamy równocześnie. Jak pokazują badania, osobę nie posiadającą elementów odblaskowych, kierujący jest w stanie zauważyć ledwie 30 metrów przed pojazdem, a element element odblaskowy zwiększa tą odległość do 150 metrów. Różnica ta przekłada się w oczywisty sposób na szybkość i czas reakcji kierowcy, a wielu przypadkach decyduje o życiu pieszego.

Swój wkład w niedzielną akcję ma także firma WIBLASK Sp. z o.o. z Tuchowa, której to po raz kolejny składamy podziękowania za przekazane elementy odblaskowe.

Pamiętajmy … NOŚ ODBLASKI, NIE JESTEŚ NIEŚMIERTELNY!

 

 www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+