OSP Tuchów

„Czas na STRAŻ” – w Zakliczynie

II mistrzostwa regionu pilarzy strażaków ochotników

W niedzielne (25.08) popołudnie zakliczyński rynek zamienił się w „wielką remizę”. W ramach corocznej akcji „CZAS NA STRAŻ” organizowanej ze sporym rozmachem przez miejscowych druhów odbyły się „II mistrzostwa regionu pilarzy strażaków ochotników”. W tym roku na starcie mistrzostw stanęło 9 ekip.

Zawodnicy zmierzyli się z trzema przygotowanymi zadaniami tj.musieli dwukrotnie przecięcie kłodę pilarką łańcuchową oraz odciąć dwa kawałki kłody piłą „moja – twoja” a w trzeciej konkurencji zawodnicy musieli porąbać dwa kawałki drewna (na co najmniej 16 części) i przenieść je w specjalnym koszyku na wskazane miejsce. Zwycięzcami zawodów okazali się druhowie z OSP w Siemiechowie, którzy wyprzedzili druhów OSP w Tarnowie – Rzędzinie i OSP w Zgłobicach. Pozostałe zespoły zostały sklasyfikowane wspólnie na miejscach 4 -9. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe przygotowane przez organizatorów.

Serdecznie dziękujemy gospodarzom za zaproszenie i z niecierpliwością oczekujemy na kolejną edycję akcji „CZAS NA STRAŻ”.

Dołącz do nas
Google+