OSP Tuchów

Pieniądze na remont remizy - dotacje przyznane

25 jednostek OSP z powiatów bocheńskiego, brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego otrzymało dotacje na remonty remiz strażackich w ramach konkursu „Małopolskie Remizy 2015”. Umowy gwarantujące przyznanie dotacji uroczyście dziś wręczył wicemarszałek Stanisław Sorys w obecności radnych województwa: Anny Pieczarki i Bolesława Łączyńskiego.

– Cieszę się, że aż 25 gmin otrzymało wsparcie finansowe na remonty remiz strażackich. To efekt dobrej współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, straży pożarnej oraz województwa małopolskiego – mówił wicemarszałek Sorys. Podkreślił, że środki przeznaczone na remonty budynków będą służyły polepszeniu warunków pracy strażaków, a jednocześnie wykonane inwestycje przyczynią się w dużej mierze do zmniejszenia kosztów utrzymania remiz. Gratuluję wójtom i burmistrzom aktywności i skuteczności w pozyskiwaniu środków życząc jednocześnie dobrego ich wykorzystania oraz sprawnego przeprowadzenia remontu remiz – dodał na zakończenie wicemarszałek.

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 154 wnioski złożone przez 144 gminy. Dotacje na prace remontowo-budowlane w wybranych remizach OSP otrzymało 102 gminy . Na ten cel Województwo Małopolskie zabezpieczyło środki w wysokości 3 mln zł.

Warto przypomnieć, że program „Małopolskie Remizy” jest realizowany w Małopolsce od 2009 roku. W sumie Województwo Małopolskie przekazało ponad 24 mln zł na remonty w 658 remizach OSP w całym regionie. W ciągu tych 7 lat gminy subregionu tarnowskiego otrzymały w ramach konkursu ponad 5,5 mln zł.

Galeria z uroczystości na stronie: malopolskie.pl

źródło: Agenda UMWM w Tarnowie

Dodatkowo polecamy materiał przygotowany przez RDN MAŁOPOLSKA

Wśród dofinansowanych jednostek znalazła się także nasza o czym pisaliśmy TUTAJ

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+