OSP Tuchów

Zasilą szeregi JOT

W miniony weekend czterej nasi druhowie zakończyli kolejny etap umożliwiający im pełnoprawny udział w działaniach ratowniczych.

Przez kilka kolejnych weekendów na obiekcie Ochotniczej Straży Pożarnej w Siedliskach, ok. 30 druhów uczestniczyło w szkoleniu podstawowym strażaków ratowników OSP realizowanym jednoetapowo. W dniu wczorajszym (21.06) organizatorzy szkolenia przeprowadzili egzamin, który składał się z dwóch części tj. części pisemnej – testu oraz praktycznego sprawdzenia wiadomości. Egzamin przeprowadziła czteroosobowa komisja a po sprawdzeniu prac i dokonaniu oceny wykonanych zadań uczestnicy szkolenia otrzymają zaświadczenia z adekwatnymi do swojej wiedzy ocenami. W ten sposób szeregi Jednostek Operacyjno Technicznych OSP z terenu powiatu tarnowskiego zostaną zasilone kolejnymi druhami gotowymi do wyjazdów i podejmowania interwencji.

W czasie egzaminu praktycznego, jedna z grup wykonywała zadania z wykorzystaniem naszego GBARt (MAN), który na prośbę organizatorów szkolenia został podstawiony na plac w Siedliskach.

 Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć na stronie OSP Siedliska Tuchowskie.

A poniżej małe przypomnienie filmu (fragmenetu projektu GOTOWI BY SŁUŻYĆ) poświęconego właśnie kursowi pierwszego stopnia:-)

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

 

Dołącz do nas
Google+