OSP Tuchów
Tam nas jeszcze nie widzieli...

Tam nas jeszcze nie widzieli...

Właśnie minęła północ z 6/7 czerwca 2015 roku. Podobno to właśnie teraz powinniśmy ruszać z Tarnowa. Jeden z serwisów internetowych wyliczył, że mamy do przejechania ok. 1000 km w jedną stronę. Logo zamieszczone obok zdradza cel naszej podróży, ale gdyby komuś przyszło do głowy pytanie „gdzie was poniosło?”, to już poniżej spieszymy z odpowiedzią …

Jako cel naszej autokarowej podróży obraliśmy sobie Hanower, dla niewtajemniczonych wyjaśniamy za serwisem WIKIPEDIA: Hanower (niem. Hannover) – miasto w Niemczech, stolica kraju związkowego Dolna Saksonia (niem. Niedersachsen) oraz związku komunalnego Region Hanower. Leży nad rzeką Leine. Rozwinięty przemysł środków transportu (samochody, lokomotywy, wagony), elektrotechniczny (zakłady Telefunken), chemiczny, włókienniczy, gumowy Continental AG i spożywczy (czekolada). Siedziba Stowarzyszenia Krajowego (Landesverband) Technisches Hilfswerk obejmującego swym zasięgiem landy Dolna Saksonia oraz Brema.

Gdyby zaś ktoś znowu chciał zapytać: „a po jaką cholerę was tam wywiało?” to uspokajamy, (Niemców także albo zwłaszcza ich) że nie będziemy, tzn. nie planujemy, zakładać tam filii OSP w Tuchowie. Zresztą gwoli wyjaśnienia informujemy, że wieziemy tylko pół obsady naszego GBARt (ale z ew. dowódcą, kierowcą oraz młodym i perspektywicznym … dobra, dobra bo chłopakowi „sodówa uderzy” od tych komplementów, zresztą pozostali też młodzi, a co?!). Gdybyśmy nie wrócili, to straty w sumie niewielkie, bo jak to mówią: „tego kwiatu pół światu”, czy jakoś tak, chociaż to akurat chyba nie o strażakach – facetach było …

Jednak tak na poważnie, jeśli się da w obecnych okolicznościach, to wybraliśmy się na targi INTERSCHUTZ 2015 czyli Międzynarodowe Targi Pożarnictwa, Klęsk Żywiołowych, Ratownictwa, Bezpieczeństwa i Ochrony. Poprzednie Hannoverskie targi odbyły się w 2010 roku. Obecne, zgodnie z zapowiedzią to:

  • 1500 wystawców,
  • wystawcy i producenci z 49 krajów,
  • 100 tyś. metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczych,
  • Polskę reprezentuje 26 przedsiębiorstw.

W tym miejscu uspokajamy, naszych kolegów i koleżanki oczywiście też, że nie planujemy przywozić kolejnego nowego samochodu, np. z kierownicą z prawej strony, czy sprzętu pożarniczego z naklejką i napisem: „Made in China” i oczywiście z instrukcją obsługi w tym wdzięcznym języku. Gdyby jednak się tak dłużej zastanowić to … jakiś projekt np. z FIO czy PROW pod nazwą: „Nauka języka chińskiego szansą dla druhów OSP w Tuchowie na możliwość obsługi nowoczesnych chińskich zabawek dla strażaków”, brzmi kusząco. Spokojnie, pomyślimy … np. w drodze powrotnej.

Wracając jednak do naszego wyjazdu, „co przywieziemy?” – niewiele, bo nasza pani skarbnik nie jedzie z nami ;-). Z całą pewnością przywieziemy niezapomniane wrażenia i pewnie kompleksy po obejrzeniu sprzętu światowych producentów, żeby nie było że jakieś uprzedzenia czy coś, tym razem nic o azjatyckich ;-)

Uspokajamy też, że relacja będzie ale to dopiero po powrocie czyli około wtorku. Celowo nie piszemy którego bo … a nóż się nam spodoba i jednak powstanie nasza filia w Hanowerze i co? i będzie: „obiecałeś …” W najgorszym wypadku Niemcy, jak z nami nie będą mogli wytrzymać, to nas oddadzą i odeślą „nazad” na przyszłoroczną EDURĘ w Kielcach, więc … tak czy siak mówimy: „do zobaczenia”.

FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+