OSP Tuchów
„Aktywne Miasteczko Strażackie” na Tuchowskiej Majówce dla Matki

„Aktywne Miasteczko Strażackie” na Tuchowskiej Majówce dla Matki

Jeden dzień a przyniósł tyle zdarzeń, że nie bardzo wiadomo od czego zacząć. Może po prostu po kolei. Gdy jeden z naszych kolegów zamieścił na naszym profilu w jednym z portali społecznościowych taką informację „Miesiąc maj jest jak dotąd dla nas miesiącem wyjątkowo spokojnym jeżeli chodzi o interwencje.” można było niemal być pewnym, że coś „wykracze” i stało się … ale zacznijmy po kolei.

Zgodnie z kilkuletnią już tradycją ale także innym tekstem wspomnianego kolegi, tj. „Chwile wytchnienia od wyjazdów alarmowych poświęcamy na prace, których efekty będzie można oglądać już w najbliższych dniach (np 31 maja podczas Tuchowskiej Majówki dla Matki – ale to niespodzianka;-)). ” pojawiliśmy się na placu obok tuchowskiego Domu Kultury.

Nie chcąc zanudzić dzieciaków powtarzającymi się scenariuszami pokazów dynamicznych, postanowiliśmy przygotować dla nich coś zupełnie nowego. Od kilkunastu dni spędzaliśmy długie (zwłaszcza nocne) godziny w remizie, gdzie powstawał, nazwany przez nas „AKTYWNYM MIASTECZKIEM STRAŻACKIM”, mobilny plac zabaw dla dzieci. Efekty naszej pracy można było zobaczyć a także sprawdzić właśnie dzisiaj z czego skrzętnie skorzystało ponad 100 dzieciaków, które miały do wykonania przygotowane przez nas zadania. Startujące dziecko, ubrane w hełm strażacki musiało w pierwszej kolejności przebiec slalom między 4 pachołkami, następnie pokonać 6 metrowy tunel. Po wykonaniu tych dwóch zadań uczestnik docierał do hydronetki za pomocą której musiał: ugasić płonący budynek poprzez strącenie strumieniem wody (w 3 oknach i 1 drzwiach) płomieni, przewrócić bajkowe postaci na specjalnym podeście a na końcu napełnić wodą zbiornik umieszczony w drugim z budynków. Wykonanie tego ostatniego zadania sygnalizował dźwięk oraz zapalona lampka. W drodze powrotnej, dziecko ponownie pokonywało tunel i slalom.

Nasze „miasteczko” to nie jedyna atrakcja przygotowana przez nas podczas tegorocznej „Tuchowskiej Majówki dla Matki”. Odważniejsi, mogli się sprawdzić wspinając się po szczeblach drabiny mechanicznej SD-30. Oczywiście z obu atrakcji można było skorzystać bezpłatnie. Nad bezpieczeństwem uczestników obu atrakcji czuwali nasi druhowie, zarówno członkowie MDP jak i JOT-u. Ci drudzy jednak, sporą cześć przeznaczonego na udział w festynie czasu spędzili podejmując dwie interwencje, do których zostaliśmy zadysponowani ale o tym w kolejnym wpisie.

Wracając do naszego „AKTYWNEGO MIASTECZKA STRAŻACKIEGO” i jego powstania to nasze działania wsparli finansowo sponsorzy a wśród nich firmy:

  • ZBYNEK Zbigniew Steindel
  • BLACHODACH
  • OKNOBUD
  • firmy i osoby proszące o anonimowość.

Wszelkie prace przy poszczególnych elementach „miasteczka”, tj. wykonanie postaci bajkowych, przygotowanie domków (wycinanie, malowanie, stalowe elementy konstrukcyjne) wykonali nasi druhowie.

Zgodnie z naszymi założeniami, w przyszłości planujemy rozbudowanie „miasteczka” o kolejne moduły. Wszystkie nasze plany będziemy realizowali w zależności od środków finansowych, które uda się nam pozyskać na zakup lub wykonanie kolejnych elementów. Firmy i osoby prywatne zainteresowane wsparciem naszej inicjatywy oraz ewentualną reklamą, prosimy o kontakt mailowy: osp.tuchow@wp.pl

Do zobaczenia i skorzystania z naszego „miasteczka” zapraszamy w kolejne niedziele tj. 7 czerwca (Aktywny Dzień Dziecka) oraz 14 czerwca (Sanktuaryjny Festyn Rodzinny).

 

www.osptuchow.pl

FaceBook

Dołącz do nas
Google+