OSP Tuchów

Strażacka Majówka w Mesznej Opackiej

W sobotę 23 maja br. strażacy z gminy Tuchów spotkali się w Mesznej Opackiej na wspólnej majówce - uzupełniamy zaległości informacyjne.

To pierwsza tego typu impreza zorganizowana przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tuchowie oraz Kapelana Gminnego ks. Tomasza Starca. Ubiegłoroczne plany organizacji majówki pokrzyżowała pogoda a w szczególności powódź. I chociaż w tym roku pogoda nie rozpieszczała, to na spotkanie licznie przybyli strażacy z Tuchowa, Jodłówki Tuchowskiej, Karwodrzy, Łowczowa, Piotrkowic, Burzyna oraz oczywiście miejscowi druhowie. Tegoroczna majówka, w której udział wzięli m.in. zastępca burmistrza – Kazimierz Kurczab oraz zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej w Tuchowie – Jerzy Odroniec, połączona została z podsumowaniem akcji oczyszczania międzywala przez strażaków z gminnych jednostek.

Przybyli na spotkanie zebrali się obok remizy w Mesznej Opackiej skąd wspólnie udali się do miejscowej kaplicy, gdzie odprawione zostało przez kapelana gminnego nabożeństwo majowe. Następnie uczestnicy udali się do remiz, gdzie najpierw głos zabrał prezes ZOG oraz z-ca burmistrza i komendant gminny a następnie strażacy świętowali przy wspólnym posiłku.

 

www.osptuchow.pl

FaceBook

Dołącz do nas
Google+