OSP Tuchów

Wycieczka do SGSP

We wtorek (12.05) strażacy z naszej jednostki wzięli udział w wycieczce do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej. Wyjazd został zorganizowany przez XVI Liceum Ogólnokształcące im. Armii Krajowej w Tarnowie.

Wśród uczestników wycieczki znalazła się dziesięcioosobowa grupa z naszej jednostki, w skład której weszli członkowie MDP i JOT. Wczesna pora wyjazdu sprawiła, że noc z poniedziałku na wtorek, dla niektórych była bardzo krótka, jednak wycieczka wynagrodziła wszelkie objawy zmęczenia. Z Tarnowa wyjechaliśmy autokarem o godzinie 4:45 i z krótkimi postojami po drodze, tuż przed godziną 11 dotarliśmy do celu tj. do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Wycieczkę i zwiedzanie szkoły rozpoczęliśmy od wizyty w pracowni chemicznej. Następnie udaliśmy się do drugiego budynku, gdzie w krótkiej prezentacji uczniowie mogli dowiedzieć się o zasadach i warunkach naboru na studia do SGSP. Kolejnym elementem zwiedzania była wizyta w stanowisku kierowania szkolnej jednostki ratowniczo-gaśniczej a chwilę potem w grupach poznawaliśmy pojazdy i sprzęt jakim dysponują strażacy ze szkolnej JRG.

Ponad 3 godzinną wycieczkę zakończyliśmy wspólnym zdjęciem na placu wewnętrznym.

 

www.osptuchow.pl

FaceBook

Dołącz do nas
Google+