OSP Tuchów
Strażackie Świętowanie

Strażackie Świętowanie

4 maja, o godzinie 17:25 na placu przy naszej remizie rozpoczął się apel, który dał początek tuchowskim gminnym obchodom Dnia Strażaka.

W poniedziałkowych uroczystościach uczestniczyły poczty sztandarowe oraz druhowie z OSP w: Tuchowie, Burzynie, Dąbrówce Tuchowskiej, Mesznej Opackiej, Łowczowie, Piotrkowicach i Siedliskach. Uroczystości rozpoczęły się od złożenia meldunku, który od dowódcy uroczystości odebrał prezes ZOG ZOSP RP w Tuchowie Mieczysław Kras a następnie dokonano przeglądu pododdziałów oraz odtworzony został hymn ZOSP RP. Następnie głos zabrali prezes ZOG ZOSP RP oraz burmistrz Tuchowa Adam Drogoś.

Po zakończonym apelu uczestnicy uroczystości udali się do kościoła parafialnego pw. Św. Jakuba St. Ap. gdzie odprawiona została msza w intencji strażaków z terenu gminy Tuchów. Homilię podczas eucharystii wygłosił kapelan gminny ZOSP RP w Tuchowie ksiądz Tomasz Starzec.

Po zakończonej eucharystii druhowie przeszli na plac przy tuchowskiej remizie, gdzie zakończono tegoroczne obchody Dnia Strażaka.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z poniedziałkowych tuchowskich obchodów Dnia Strażaka.

 

Więcej zdjęć wykonanych przez LSO Tuchów, można obejrzeć TUTAJ.

 

FaceBook

www.osptuchow.pl

 

Dołącz do nas
Google+