OSP Tuchów
II Gminne Halowe Zawody Sprawnościowe MDP

II Gminne Halowe Zawody Sprawnościowe MDP

Aż 76 uczestników stanęło na starcie „II GMINNYCH HALOWYCH ZAWODÓW SPRAWNOŚCIOWYCH MDP”, które w niedzielne (23.02) popołudnie odbyły się w Tuchowie.

Halowe zawody sprawnościowe dla najmłodszych adeptów strażackiego rzemiosła to jedyna tego typu impreza przeprowadzana w powiecie tarnowskim a jej pierwsza edycja odbyła się rok temu.

Zawody zostały przeprowadzone w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tuchowie na specjalnie przygotowanym torze przeszkód, na którym zawodnicy mieli do wykonania zadania sprawdzające ich sprawność gimnastyczną jaki pożarniczą. Wykonując poszczególne zadania liczył się czas ale również zdobywane lub tracone punkty dodatkowe. W pierwszej serii startów udział wzięli wszyscy zgłoszeni zawodnicy a do drugiej, finałowej serii, zakwalifikowało się po 10 zawodników, którzy uzyskali najmniej punktów. Szczególnie zacięta rywalizacja przebiegała w grupach I i II gdzie do wyłonienia 3 miejsca (w grupie I) i 1miejsca (w grupie II) potrzebne były dogrywki, tj. dodatkowe starty.

Zwycięzcom poszczególnych kategorii pamiątkowe puchary, medale i dyplomy wręczyli: burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś, Przewodniczący Rady Miejskiej w Tuchowie Ryszard Wrona oraz Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Tuchowie Mieczysław Kras. Puchar dla „NAJSPRAWNIEJSZEJ MŁODZIEŻOWEJ DRUŻYNY POŻARNICZEJ GMINY TUCHÓW- 2014″, w imieniu Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Kazimierza Sadego, wręczył sekretarz ZOP ZOSP RP w Tarnowie, druh Marian Nowak.

Dodatkowo wszyscy uczestnicy, otrzymali okolicznościowe odznaki.

Nad regulaminowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, w skład której weszli: Włudyka Mateusz z OSP w Ciężkowicach oraz z OSP w Ryglicach druhowie: Siedlik Wiesław oraz Gieracki Wojciech.

Zawody zorganizowane zostały przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Tuchowie przy pomocy burmistrza Tuchowa, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie a także MOSIR-u Tuchów. Na listach startowych znaleźli się reprezentanci z 10 ochotniczych straży pożarnych zlokalizowanych na terenie gminy Tuchów, zabrakło jedynie młodych druhów z Jodłówki Tuchowskiej.

WYNIKI „II GMINNYCH HALOWYCH ZAWODÓW SPRAWNOŚCIOWYCH MDP”

KAT. I /DZIEWCZĘTA/ 1996-1999:

 1. MAREK Natalia (OSP Dąbrówka Tuchowska)
 2. PIĄTEK Gabriela (OSP Karwodrza)
 3. SANDECKA Karolina (OSP Tuchów)

KAT. II /CHŁOPCY/ 1996-1999:

 1. PYRDA Marcin (OSP Karwodrza)
 2. TYRKA Karol (OSP Piotrkowice)
 3. JASIŃSKI Piotr (OSP Meszna Opacka)

KAT. III /DZIEWCZĘTA/ 2000-2004:

 1. PESZKA Natalia (OSP Dąbrówka Tuchowska)
 2. WĄS Anna (OSP Tuchów)
 3. BARTKIEWICZ Beata (OSP Tuchów)

KAT. IV /CHŁOPCY/ 2000-2004:

 1. JAGIEŁŁO Filip (OSP Siedliska)
 2. MAREK Konrad (OSP Dąbrówka Tuchowska)
 3. SKRUCH Szymon (OSP Meszna Opacka)


„NAJSPRAWNIEJSZĄ MŁODZIEŻOWĄ DRUŻYNĄ POŻARNICZĄ GMINY TUCHÓW – 2014″ została OSP Dąbrówka Tuchowska.

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+