OSP Tuchów
„Gotowi by służyć” - ZABEZPIECZANIE LĄDOWISKA DLA LPR [film]

„Gotowi by służyć” - ZABEZPIECZANIE LĄDOWISKA DLA LPR [film]

Tym razem prosty i w miarę spokojny film pokazujący strażaków z OSP Tuchów oraz PSP Tarnów podczas zabezpieczania lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W tle muzyka Celldweller - "Solaris".

Jednym z głównych założeń projektu „Gotowi by służyć” był jego podział na wiele części - każda pokazująca inny aspekt działań druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej.

Modułowa kompozycja filmu, miała nam ułatwić w przyszłości, dodawanie do projektu nowych „przejawów aktywności” OSP, pojawiających się po pierwszym (wstępnym) okresie prac nad filmem (w założeniu projekt ma budowę otwartą a prace nad nim ciągle trwają).

Pierwsza „okazja” do skorzystania z ww. rozwiązania pojawiła się w przypadku zabezpieczania lądowiska dla LPR, czyli całkowicie nowego dla nas zdarzenia, w którym uczestniczyliśmy 10 lutego 2014r. (więcej informacji tutaj).

Dlaczego zdecydowaliśmy się na udostępnienie tego filmu teraz, a nie np. po zakończeniu publikacji wszystkich „podstawowych” części projektu?

Ostatni czas to dla naszej OSP okres alarmów z pod znaku wypadków drogowych (w lutym było ich cztery, w tym jeden tragiczny w skutkach), czyli zdarzeń, do których często wzywane jest Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. 
Ponadto, publikacja tego fragmentu została poprzedzona prezentacją filmu z pokazu działań ratowniczych (więcej informacji tutaj).
Można pokusić się o stwierdzenie, że zabezpieczanie lądowiska dla LPR mogło by być teoretycznie kontynuacją działań pokazanych w tymże fragmencie (po zabraniu poszkodowanego przez karetkę, następuje przewiezienie go na wyznaczone miejsce lądowania helikoptera, zabezpieczenie lądowiska oraz przekazanie poszkodowanego Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu).

Nie przedłużając, prezentujemy nowy, nie pokazywany nigdzie wcześniej, materiał stanowiący część projektu „Gotowi by służyć”.

Miłego oglądania:-)

www.osptuchow.pl    FaceBook     YouTube

 

Dołącz do nas
Google+