OSP Tuchów
OSP Tuchów w sieci - podsumowanie I

OSP Tuchów w sieci - podsumowanie I

Ponieważ koniec starego i początek nowego roku to czas podsumowań, więc i my postaramy się „obdarować” internautów niewielką dawką statystyk i informacji. Rozpoczynając, w dniu dzisiejszym pozwolimy sobie na przedstawienie kilku danych związanych z naszą obecnością w sieci. Z tego też powodu publikacja, przewidzianego na ten tydzień, fragmentu filmu "Gotowi by służyć", przeniesiona została na tydzień następny.

STRONA WWW

Od lipca 2008 roku posiadamy naszą unikalną domenę www.osptuchow.pl, która służy jako główne źródło informacji o naszej działalności. To właśnie tutaj zamieszczamy informacje związane z naszą codzienną działalnością a w szczególności wiadomości o podejmowanych przez nas interwencjach. Jak widać po statystykach, to właśnie te wiadomości są najczęściej czytanymi przez internautów wpisami. Sporym zainteresowaniem cieszy się również nasza GALERIA ZDJĘĆ, w której znaleźć można zdjęcia z podejmowanych przez nas interwencji a także najważniejszych wydarzeń związanych z naszą jednostką. W 2013 roku zanotowaliśmy ponad 70 tysięcy odwiedzin naszej witryny. I chociaż nie jest to może ilość powalająca na kolana, to w porównaniu do poprzednich lat, gdy przekroczenie odsłon w liczbie 30 tysięcy rocznie było jedynie marzeniem, postęp jest widoczny i satysfakcjonujący. Najwięcej odwiedzin naszej strony odnotowaliśmy w czerwcu i grudniu, odpowiednio 8389 i 8337 wejść. Jak wynika ze statystyk, to właśnie w tych miesiącach wyjeżdżaliśmy do zdarzeń najwięcej razy (ale o tym już wkrótce).

 FACEBOOK

Idąc z postępem oraz koniecznością nadążania za wymaganiami obecnych czasów utworzyliśmy również nasz profil na znanym portalu społecznościowym: facebook i tak od sierpnia 2012 roku można nas znaleźć pod adresem: OSP Ksrg Tuchów a od czerwca 2013 na naszym FanPage: OSP KSRG Tuchów.

 OBRAZ I DŹWIĘK

Ponieważ od dawna wiadomo, że obraz jest szybciej przyswajany niż sam tekst pisany postanowiliśmy stworzyć nasz strażacki kanał na YOUTUBE. Pod adresem: OSP Tuchów można, między innym znaleźć multimedialne sprawozdania z naszej działalności oraz poszczególne części naszego projektu „GOTOWI BY SŁUŻYĆ”. To właśnie ten film i monografia „Ochotnicza Straż Pożarna w Tuchowie 1883 – 2013″, stały się w ubiegłym roku naszym „towarem eksportowym”.
Film w wersji kinowej obejrzało podczas trzech projekcji w tuchowskim kinie „Promień”, w sumie prawie pół tysiąca osób. Sporym zainteresowaniem cieszą się również poszczególne części filmu umieszczane właśnie na naszym kanale w serwisie youtube. Część zatytułowana: „Wypadki i zdarzenia drogowe”, tylko w ciągu pierwszych kilkudziesięciu godzin była odtwarzana przez internautów ponad 20 tysięcy razy. Od lipca 2013 roku, kiedy to na naszym profilu zamieściliśmy pierwszy film dostępny dla internautów, nasze materiały były odtwarzane niemal 50 tysięcy razy.

 PORTALE TEMATYCZNE

Korzystając z zaproszenia utworzyliśmy również naszą stronę na portalu STREFA DRUHA: OSP Tuchów. Tematyka zamieszczanych przez nas informacji a przede wszystkim ich oglądalność sprawiły, że od czasu powstania serwisu znajdujemy się w pierwszej piątce [aktualnie 4 miejsce] najczęściej odwiedzanych tam wirtualnie Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce.

 OSP TUCHÓW W SIECI

Wszystko co robimy aby zaistnieć w sieci, nie byłoby możliwe, gdyby nie praca i godziny poświęcone na tworzeniu, aktualizacji i zamieszczaniu materiałów przez naszych druhów. Pewnie, że moglibyśmy wynająć firmę i płacić komuś aby to za nas wykonywał, jednak nic nie daje takiej satysfakcji jak fakt, że tworzy się coś społecznie, nieodpłatnie oraz z własnej i nieprzymuszonej woli, a zwłaszcza, że są ludzie, którzy to czytają, oglądają i w ten sposób odpowiadają na pytanie … czy warto to robić? Proszę wierzyć … WARTO. Za wszystkie przejawy sympatii, uwagi i sugestie, a także za odwiedzanie naszej witryny i poszczególnych profili, wszystkim internautom składamy serdeczne podziękowania.

Jednocześnie zapraszamy wszystkich, dla których ten tekst jest pierwszym „kontaktem wirtualnym” z Ochotniczą Strażą Pożarną w Tuchowie, do kolejnych odwiedzin i poznawania nas oraz naszej działalności.

 

www.osptuchow.pl

 

Dołącz do nas
Google+