OSP Tuchów
„Gotowi by służyć” – WYPADKI I ZDARZENIA DROGOWE [film]

„Gotowi by służyć” – WYPADKI I ZDARZENIA DROGOWE [film]

Alarmowanie. Syrena. Sms. A po tym… Pęd! Nieważne skąd. Nieważne jak. Ważne, żeby jak najszybciej. Do remizy. Do samochodu. Na miejsce zdarzenia. Nieść pomoc. Ratować poszkodowanych.

Dzisiaj prezentujemy, jeden z najpoważniejszych fragmentów projektu „Gotowi by służyć” z jakimi przyszło nam się zmierzyć. Film, który pochłonął najwięcej naszego czasu oraz, wg nas, jeden z najlepszych jakie nam się udało stworzyć.

Film pokazujący prawie każdy aspekt działań ratowniczych związanych ze zdarzeniami i wypadkami drogowymi (ratownictwo techniczne na szczęście tylko w ograniczonym zakresie). Równocześnie jest to film, który śmiało może stanowić przestrogę dla nierozważnych kierowców i ostrzeżenie na czas trwania gorszych warunków pogodowych.

Realizując tę część, chcieliśmy pokazać wszystko to, co dzieje się zaraz po zgłoszeniu zdarzenia na Stanowisku Kierowania Komendanta Miejskiego: poszczególne etapy alarmowania, reakcja strażaków ochotników, dojazd na miejsce zdarzenia itp. (czyli część wspólną dla każdego wyjazdu alarmowego).

Przy okazji prezentacji tego filmu chcielibyśmy podkreślić wyjątkowo jedną rzecz. Mianowicie - jedyne ujęcia nie nagrane w czasie autentycznego alarmu to:

  1. Symulacja wypełniania karty zgłoszeniowej na Stanowisku Kierowania
  2. Ujęcie skrzynki odbiorczej sms
  3. Dwa ujęcia wyjazdu samochodu z remizy (kamera na dachu oraz na boku samochodu – zostały one nagrane podczas wyjazdu na ćwiczenia)

Poza powyższymi, wszystkie ujęcia (łącznie z biegiem i dojazdem do remizy) zostały zarejestrowane podczas realnych działań. Tak jak i pozostałe fragmenty naszego projektu, tak i część związana z wypadkami jest jak najbardziej autentyczna, tzn. składa się wyłącznie z ujęć, które udało nam się zarejestrować podczas faktycznych zdarzeń, a nie reżyserowanych ujęć, nagranych specjalnie na potrzeby filmu.

I na koniec dwie sprawy…

Pierwsza. Chcieliśmy serdecznie podziękować KM PSP w Tarnowie za możliwość realizacji nagrania w Stanowisku Kierowania oraz za udostępnienie oryginalnego zapisu audio z dysponowania OSP w Tuchowie do zdarzenia.

Druga. Chcielibyśmy przy okazji tego filmu podziękować za dotychczasową pomoc i wsparcie firmie WIBLASK Sp. z o.o. z Tuchowa, producentowi różnego rodzaju asortymentu odblaskowego, w tym wysokiej jakości kamizelek odblaskowych, oznakowania (znaki zwijane, zestawy walizkowe), z których korzystają również nasi druhowie oraz odblaskowych gadżetów promocyjnych itp.

Równocześnie chcieliśmy poinformować, że firma WIBLASK przygotowała specjalną ofertę promocyjną na swoje produkty. Każdy składający zamówienie w Ich sklepie internetowym do końca 2013 roku na hasło STRAŻ, może liczyć na 15% upustu cenowego. Zapraszamy do odwiedzenia Ich strony WWW oraz do korzystania z promocji. Linki do sklepu tutaj oraz w banerze reklamowym po lewej stronie.

A teraz zapraszamy do oglądania filmu:-)

www.osptuchow.pl; FaceBook OSP Tuchów; YouTube OSP Tuchów

Wcześniej publikowane fragmenty filmu "Gotowi by służyć" w zakładce Media lub na naszym kanale YouTube

Dołącz do nas
Google+