OSP Tuchów
„Gotowi by służyć” – POKAZY I PREZENTACJE [film]

„Gotowi by służyć” – POKAZY I PREZENTACJE [film]

Kolejny i, póki co, ostatni "w miarę" spokojny fragment naszego filmu, wraz z kolejną niesamowitą piosenką. Dzisiaj Ochotnicy z Tuchowa podczas pokazów i prezentacji, a w tle "Tchnienie życia" (Florence and The Machine - Breath of Life)

Strażackie pokazy i prezentacje, uświetniające różnego rodzaju imprezy i festyny (rodzinne, dobroczynne itp.), zawsze cieszą się sporym zainteresowaniem biorących w nich udział osób (w szczególności zaś dzieci i młodzieży). Jest to w końcu jedna z niewielu okazji, żeby zobaczyć strażaków "na żywo" podczas "pracy", dowiedzieć się czegoś więcej na temat sprzętu ratowniczego, czy też zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. Z drugiej strony, strażakom, "spotkania" tego typu, umożliwiają prowadzenie działalności edukacyjnej oraz są okazją do tego, by zainteresować młodych ludzi służbą w Straży Pożarnej i, być może, zachęcić do wstępowania do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Podczas zbierania materiału do naszego projektu, udało nam się nagrać tuchowskich strażaków podczas pokazów zorganizowanych m.in. z okazji Majówki dla Matki oraz Sanktuaryjnego Festynu Rodzinnego. Odwiedziliśmy również dzieciaki z Przedszkola Publicznego w Tuchowie.

 Przy okazji przypominamy, iż prezentowany dzisiaj film, stanowi jedynie fragment większego projektu zatytułowanego "Gotowi by służyć", który zrealizowany został z okazji przypadających w 2013 roku obchodów 130-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie.

"Gotowi by służyć" to ok. godzinny film, pokazujący naszych strażaków podczas służby zarówno w czasie prowadzenia działań ratowniczych jak również podczas tzw. "życia codziennego remizy". Poszczególne fragmenty publikujemy od pewnego czasu na naszym kanale youtube.

Nie przedłużając, zapraszamy do oglądania:-)

Spis treści filmu "Gotowi by służyć" przedstawia się następująco:

01 – Wstęp/zapowiedź
02 – Szkolenie strażaków ratowników OSP część I
03 – Proste zadania
04 – Święta i uroczystości
05 – Prezentacje i pokazy
06 – Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP
07 – Pokaz ratownictwa medycznego
08 – Zdarzenia drogowe
09 – Poszukiwanie zaginionego (amfibia)
10 – Pożary traw i nieużytków
11 – Dbając o wspólne dobro - prace gospodarcze
12 – Doskonalenie przez rywalizację – zawody
13 – Trenażer pożarowy
14 – W walce z żywiołem – pożary zabudowań

Garść informacji o całym projekcie możecie znaleźć tutaj.
www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+