OSP Tuchów
"Gotowi by służyć" - TRENAŻER POŻAROWY - pierwszy fragment filmu

"Gotowi by służyć" - TRENAŻER POŻAROWY - pierwszy fragment filmu

Po dwóch prezentacjach kinowych (każdorazowo z prawie pełną widownią), po blisko 4 tys. wyświetleń jego zapowiedzi na youtube, publikujemy pierwszy fragment filmu "Gotowi by służyć"

Kilka słów na temat naszego „dzieła” - GOTOWI BY SŁUŻYĆ…

Film powstawał przez ostatnie 15 miesięcy - od czerwca 2012 do września 2013 roku.
W ciągu tego czasu udało nam się zgromadzić ponad 30 godzin (300Gb!!) wyjątkowo różnorodnego materiału filmowego (w jakości HD).

Całość nagrywana była kamerą ręczną (Sony HDR-XR500VE) oraz kamerą GoPro, która umożliwiła nam pozyskanie wyjątkowo ciekawego materiału z samego „centrum wydarzeń”.

Po 15 miesiącach pracy „operatorskiej”, przyszedł czas, aby zadecydować, w jaki sposób połączyć zebrany materiał w jedną, spójną i w miarę logiczną całość.

Wpadliśmy na pomysł, aby, bazując tylko i wyłącznie na zebranym przez nas (podczas autentycznych zdarzeń) materiale, bez żadnego sztucznego dokręcania scen, bez żadnej „reżyserki” (typu „ustawiane” ujęcia dobiegania do remizy itp.), zmontować film, który mógłby mniej więcej pokazać „drogę” strażaka ochotnika, począwszy od kursu pierwszego stopnia, przez proste zadania, udział w pokazach, zawodach i uroczystościach „strażackich”, po coraz trudniejsze szkolenia i najniebezpieczniejsze akcje. Całość przeplatana wypowiedziami naszych ochotników.

Po ponad 300 godzinach montażu powstał niespełna godzinny film (pamiątka z okazji jubileuszu 130-lecia), składający się z 13 „modułów tematycznych", pokazujących strażaków przy 13 różnego rodzaju zdarzeniach (lub wydarzeniach).
Oczywiście nie udało nam się pokazać wszystkiego (kilka elementów chcielibyśmy jeszcze zamieścić), ale właśnie ta modułowość pozwoli nam na uzupełnianie filmu w miarę "pojawiania" się nowego materiału.

Teraz, po dwóch prezentacjach kinowych, przyszedł czas, aby poszczególne fragmenty filmu zacząć publikować na youtube.

Od dzisiaj, co tydzień lub dwa (decyzja nie jest jeszcze ostatecznie podjęta), w piątki ok. godz. 20:00 prezentować będziemy kolejne części filmu. Publikację rozpoczynamy od fragmentu pokazującego ćwiczenia tuchowskich druhów w trenażerze pożarowym (w filmie „pełnometrażowym” znajduje się on pod koniec, ale pokazujemy go pierwszego niejako „na zachętę”;-)).

Kończąc… Wyjątkowo chcielibyśmy podkreślić trzy rzeczy:

1. Film powstał dzięki zaangażowaniu dwóch amatorów, pracujących charytatywnie, tylko i wyłącznie na amatorskim sprzęcie
2. Możemy się pochwalić tym, że mamy film wykonany na bazie tylko i wyłącznie autentycznych, w żaden sposób nie reżyserowanych na jego potrzeby, ujęć
3. Udało nam się stworzyć film, pod którym (po usunięciu nazwy miejscowości) mogła by się podpisać praktycznie każda jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Polsce

Zapraszamy do subskrybowania naszego kanału youtube oraz odwiedzin naszego fanpage’a na facebook.

Miłego oglądania:-)

"GOTOWI BY SŁUZYĆ" - TRENAŻER POŻAROWY

 

 

Dołącz do nas
Google+