OSP Tuchów
Prewencyjnie, z nadzieją na skuteczność [FILM]

Prewencyjnie, z nadzieją na skuteczność [FILM]

W związku z nieustannie napływającymi informacjami o pożarach traw i nieużytków, postanowiliśmy wykorzystać nasze bogate zasoby materiałów i stworzyć film, który z założenia ma pełnić rolę prewencyjną, ostrzegając i informując o negatywnych skutkach tego typu pożarów.

Wcześniej niż zazwyczaj odnotowaliśmy w tym roku pierwsze działania związane z pożarami traw i nieużytków. Dodatnia temperatura i słoneczne dni sprawiły, że ten niechlubny proceder jakim są podpalenia wysuszonych traw i nieużytków już stał się powodem wielu strażackich interwencji na terenie całego kraju.

W związku z tym postanowiliśmy wykorzystać nasze bogate zasoby materiałów filmowych i stworzyć film, który z założenia ma pełnić rolę prewencyjną. I chociaż zdajemy sobie sprawę, że trudno jest wytłumaczyć co poniektórym, jakie konsekwencje niesie za sobą nieodpowiedzialne wypalanie, to każda forma prewencji wydaje się być warta przynajmniej podjęcia próby zminimalizowania tego zjawiska.

W filmie wykorzystaliśmy ujęcia zarejestrowane podczas działań związanych z gaszeniem pożarów traw i nieużytków w 2014 roku. Część można było już zobaczyć przy okazji naszego filmu konkursowego, części do tej pory nigdy nie publikowaliśmy.

Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału filmowego.

 

Zapraszamy na nasz oficjalny profil na FaceBook

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+