OSP Tuchów

Usuwanie skutków silnego wiatru, wstępem do dwudniowych działań powodziowych

Pięć interwencji to bilans działań naszych strażaków w czwartkowe popołudnie i wieczór. Wszystkie te interwencje związane były z usuwaniem skutków silnego wiatru, który wyrządził sporo szkód w drzewostanie na terenie powiatu.

1. Rozpoczęliśmy działania o godzinie 17:15, kiedy to otrzymaliśmy zgłoszenie o uszkodzonym kominie na budynku wielofunkcyjnym przy ul. Mickiewicza w Tuchowie. Na miejsce wyjechał zastęp samochodem GBARt. Ze względu na zagrożenie jakie stwarzały odpadające elementy komina na miejsce zadysponowano drabinę mechaniczną SD-30. Strażacy usunęli uszkodzone i odpadające elementy a następnie wydzielili i zabezpieczyli teren przekazując go przedstawicielowi zarządcy budynku z zaleceniem skontrolowania uszkodzonych kominów przez osobę uprawnioną.

2. Do kolejnego zdarzenia wyjechaliśmy o godzinie 18:53. Tym razem zastęp samochodem GBARt został zadysponowany do konarów pochylonych na linię telekomunikacyjną przy ulicy Kolejowej w Tuchowie. Z wykorzystaniem drabinek nasadkowych oraz przy użyciu pilarki strażacy usunęli niebezpiecznie zwisające gałęzie i po kilkunastu minutach wrócili do remizy.

3. Gdy zastęp samochodem GBARt prowadził działania na ul. Kolejowej, kolejni ratownicy samochodem SLRR wyjechali do zdarzenia w Mesznej Opackiej, gdzie na drogę przewróciło się … 12 drzew. Ponieważ drzewa nie były sporych rozmiarów strażacy w niespełna 30 minut uporali się z drzewami i udrożnili przejazd.

4. Kolejne zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 20:50 i zastęp samochodem GBARt wyjechał do Buchcic, gdzie przewracające się drzewo zerwało linię energetyczną. Na miejsce zadysponowano również pracowników zakładu energetycznego. Po zabezpieczeniu linii przez energetyków, działania strażaków polegały na pocięciu i usunięciu drzewa na pobocze.

5. Jak się okazało, nie był to ostatni wyjazd zastępu samochodem GBARt do zdarzenia. O godzinie 22:34 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu na ulicę Brzozówki w Tuchowie, gdzie kolejne drzewo tarasowało przejazd, tym razem na drodze gminnej. Kilkanaście minut i kolejne drzewo w kawałkach „wylądowało” na poboczu.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+