OSP Tuchów

Niepokojący zapach w przedszkolu powodem interwencji

W piątkowy poranek otrzymaliśmy nakaz wyjazdu samochodem SLRR do przedszkola publicznego przy ulicy Szpitalnej w Tuchowie.

Po dotarciu naszych druhów do remizy i zgłoszeniu gotowości do wyjazdu dyżurny nakazał nam zabranie przyrządu do wykonywania pomiarów tzw. detektora wielogazowego i udanie się lekkim samochodem ratowniczo rozpoznawczym na ulicę Szpitalną w Tuchowie.

Do zdarzenia zadysponowano również zastęp GBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach. Po przyjeździe na teren przedszkola i skontaktowaniu się z zarządcą budynku otrzymaliśmy informację, że pracownicy wyczuli w budynku niepokojący zapach unoszący się na korytarzu.

Strażacy sprawdzili budynek i dokonali pomiarów, które nie wykazały niepokojących wskazań. Kierujący działaniami poprosił dyżurnego o zadysponowanie na miejsce pogotowia energetycznego, którego pracownicy mieli za zadanie skontrolowanie instalacji elektrycznej w budynku i wykluczenie ewentualnego uszkodzenia instalacji. Po kilkudziesięciu minutach strażacy zakończyli działania przekazując miejsce zdarzenia zarządcy z zaleceniem dozoru.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+