OSP Tuchów
Jak wypadek to na... DW 977

Jak wypadek to na... DW 977

Dwie osoby z czterech podróżujących pojazdami zabrane do szpitala oraz uszkodzone dwa pojazdy to bilans dzisiejszego wypadku, do którego doszło na ulicy Mickiewicza (w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977) w Tuchowie.

Do poważnego w skutkach zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie o godzinie 13:36.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej tj. OSP Tuchów, Posterunek Czasowy PSP w Siedliskach oraz zastęp z JRG 1 w Tarnowie. Jako pierwsi na miejscu zjawili się ratownicy z pogotowia ratunkowego i w momencie przyjazdu strażaków najbardziej poszkodowany – kierowca Volkswagena był wyciągany przez ratowników i przechodniów z pojazdu.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory, ograniczyli wycieki płynów eksploatacyjnych i zaopiekowali się pozostałymi poszkodowanymi osobami, m.in. podając tlen jednej z pasażerek. Na miejsce zadysponowano drugi zespół pogotowia ratunkowego, który zabrał pasażerkę drugiego pojazdu tj. Toyoty.

W czasie prowadzonych działań ratowniczych ruch na drodze wojewódzkiej nr 977 był całkowicie wstrzymany a po odjeździe karetek pogotowia wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejsce wypadku przyjechali policjanci z WRD w Tarnowie, którzy rozpoczęli swoje czynności. Po ich zakończeniu samochody zostały usunięte z jezdni a strażacy zneutralizowali i usunęli rozrzucone elementy z rozbitych pojazdów. Działania, w których udział wzięło w sumie 13 strażaków trwały 2 godziny. Przyczyny zdarzenia bada policja.

 Relacja fotograficzna na www.pogorze24.pl

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+