OSP Tuchów
Kolizyjna wojewódzka

Kolizyjna wojewódzka

Dzisiejszy dzień potwierdził teorię o tym jak niebezpieczny jest odcinek drogi wojewódzkiej nr 977 przebiegający przez naszą gminę. W niespełna półtorej godziny zostaliśmy dwukrotnie zadysponowani do zdarzeń na tej drodze.

Punktualnie o godzinie 11 otrzymaliśmy zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Tarnowskiej w Tuchowie. Na miejsce zadysponowano zastępy samochodami GBARt z naszej jednostki oraz Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy następującą sytuację: dwa uszkodzone samochody i trzy poszkodowane osoby, które znajdowały się w karetce pod opieką zespołu pogotowia ratunkowego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory, zneutralizowali wycieki i wprowadzili ruch wahadłowy na drodze wojewódzkiej.

Ostatecznie osoby podróżujące pojazdami, po przebadaniu przez lekarza pozostały na miejscu i nie wymagały przewiezienia do szpitala. Na miejsce dotarli również policjanci i po przeprowadzeniu przez nich czynności mogliśmy usunąć pojazdy na pobliski parking i uprzątnąć elementy z rozbitych pojazdów. Po ok. 50 minutach, oba zastępy wróciły do swoich remiz ale … tylko na kilka minut.

Link do następnego zdarzenia z tego dnia.

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+