OSP Tuchów
Była wina - jest i kara! Pierwszy dzień wiosny i typowo wiosenna interwencja.

Była wina - jest i kara! Pierwszy dzień wiosny i typowo wiosenna interwencja.

Ukarany mandatem finansowym podpalacz, spalony hektar nieużytków, uratowany budynek mieszkalny i las to bilans naszej dzisiejszej interwencji w Łowczowie, do której wyjechali nasi strażacy samochodem STAR 266 (GBA 2,3/20).

W piątkowe (21.03) popołudnie, o godzinie 15:22 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do miejscowości Łowczów. Z informacji otrzymanej od dyspozytora wynikało, że szybko rozprzestrzeniający się pożar zagraża pobliskiemu lasowi.

Sporym utrudnieniem okazała niedokładnie przekazana przez zgłaszającego lokalizacja pożaru a także utrudniony dojazd w bezpośrednie pobliże pożaru. Odległość w jakiej strażacy musieli pozostawić samochód i pokonać pieszo spowodowała, że niemożliwe okazało się wykorzystanie do działań wody. Przy pomocy tłumic i łopat strażacy oraz okoliczni mieszkańcy zdołali w ostatniej niemal chwili ugasić pożar i nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na wysuszony żywopłot oraz las. Strażakom pozostało sprawdzenie pogorzeliska o powierzchni hektara natomiast do swoich czynności przystąpili przybyli na miejsce policjanci, który w ekspresowym tempie ustalili sprawcę podpalenia i przykładnie ukarali go mandatem finansowym. Po niespełna godzinie nasz zastęp wrócił do remizy.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+