OSP Tuchów
Drzewo zagrożeniem dla pacjentów, przechodniów i kierujących

Drzewo zagrożeniem dla pacjentów, przechodniów i kierujących

Pożary traw i nieużytków uzupełniają statystyki jednostek OSP i PSP na terenie całego kraju. W dniu dzisiejszym dźwięk syreny wezwał również naszych druhów, ale do podjęcia działań o innym charakterze.

O godzinie 13:32, w poniedziałkowe (10.03) popołudnie, otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do niebezpiecznie nadłamanego drzewa rosnącego w bezpośrednim pobliżu tuchowskiego szpitala. Z naszej remizy, niespełna cztery minuty od uruchomienia syreny, wyjechał zastęp samochodem GBARt a do zdarzenia zadysponowano również zawodowców z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia naszego zastępu oraz przeprowadzeniu rozpoznania, kierujący działaniami ratowniczymi przekazał informację o zastanej sytuacji do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Tarnowie oraz poprosił o zadysponowanie na miejsce samochodu specjalnego – drabiny (SD-30). Ponieważ w remizie pozostali druhowie oczekujący na kolejne dyspozycje, kolejny zastęp po kilku minutach dotarł na miejsce zdarzenia.

Sporych rozmiarów dąb najzwyczajniej w świecie pękł wzdłuż pnia, co spowodowało spore zagrożenie dla pacjentów, przechodniów a także kierowców i ich samochodów poruszających się po terenie należącym do Centrum Zdrowia Tuchów. Ze względu na uszkodzenie, rozmiar drzewa a także jego usytuowanie, strażacy prowadzili działania obcinając kolejne fragmenty (konary) drzewa aż do momentu, gdy KDR stwierdził, że pozostawiony pień nie stwarza już zagrożenia.

Po około trzech godzinach działania zostały zakończone, teren uprzątnięty i zabezpieczony a wszystkie zastępy mogły spokojnie wrócić do swoich strażnic.

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+