OSP Tuchów
Zabezpieczenie lądowiska dla LPR.

Zabezpieczenie lądowiska dla LPR.

Ofiara porażenia prądem oraz, pierwsze w naszej historii, zabezpieczenie lądowiska dla LPR.

Nowy tydzień rozpoczęliśmy od interwencji, której jeszcze w swoich statystykach nie mieliśmy.

Tuż przed godziną 11 w poniedziałkowe (10.02) przedpołudnie otrzymaliśmy nakaz wyjazdu aby przygotować i zabezpieczyć lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Krakowa. Do zdarzenia zadysponowano również zastęp PSP z Posterunku Czasowego w Siedliskach.

Popularne „śmigło” zostało wezwane w związku ze zdarzeniem, do którego doszło przy ulicy Długiej w Tuchowie. W trakcie prowadzonych prac remontowych, jeden z pracowników wykonawcy, został porażony prądem. Na miejsce natychmiast zadysponowano karetkę pogotowia ratunkowego a przybyły w zespole lekarz podjął decyzje o konieczności transportu poszkodowanego drogą powietrzną. W związku z tym podjęta została decyzja o przygotowaniu lądowiska w okolicy klasztoru o.o. Redemptorystów.

Z ulicy Długiej udaliśmy się w okolicę ulic: Tarnowskiej i Św. Józefa, gdzie strażacy najpierw sprawdzili wyznaczone miejsce usuwając wszelkie drobne przedmioty, które mogły zostać poderwane przez podmuch powietrza, a następnie zgodnie z procedurami wyznaczyli miejsce do lądowania śmigłowca.

Kilka minut po godzinie 11:30 śmigłowiec bezpiecznie wylądował na wyznaczonym miejscu i ratownicy pogotowia, LPR oraz strażacy przetransportowali poszkodowanego z karetki do śmigłowca.

Działania zakończone zostały ok. godziny 11:45 a udział w nich brało 10 strażaków.

Galeria zdjęć dzięki uprzejmości Michała Sosnowskiego. Zapraszamy na Jego BLOGA, gdzie można znaleźć więcej zdjęć "strażackich".

Udało nam się również sfilmować całe zdarzenie. Materiał ten opublikujemy prawdopodobnie w późniejszym terminie, niemniej jednak, w zakładce GALERIA, możecie znaleźć kilka dodatkowych zdjęć, wykonanych kamerą przy okazji filmowania.

 

www.osptuchow.pl

 

Dołącz do nas
Google+