OSP Tuchów
Ślisko i bardzo niebezpiecznie na wojewódzkiej - zderzenie 6 samochodów [FILM TVN24]

Ślisko i bardzo niebezpiecznie na wojewódzkiej - zderzenie 6 samochodów [FILM TVN24]

W skrajnie trudnych warunkach przyszło debiutować naszemu nowemu GBARt w działaniach ratowniczych. We wtorkowy (21.01) wieczór o godzinie 19:00 otrzymaliśmy nakaz wyjazdu do zdarzenia drogowego w miejscowości Łękawka, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977.

W momencie, gdy dźwięk syreny rozległ się w naszej strażnicy, na terenie remizy przebywało kilku strażaków, w związku z tym do zdarzenia wyjechaliśmy niemal natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia.

Ponieważ z informacji, która wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie, wynikało, że na śliskiej jezdni doszło do zderzenia aż 6 samochodów, na miejsce zadysponowano zastęp GBARt z naszej jednostki oraz zastęp z Posterunku PSP w Siedliskach i kolejny samochód PSP z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Tarnowie.

Jak się okazało podczas dojazdu na miejsce zdarzenia największym problemem okazało się pokonanie podjazdu w miejscowości Zabłędza. Pierwszym określeniem cisnącym się na usta było popularne słowo „szklanka”. Jednak, dzięki umiejętnościom kierowcy oraz właściwościom jezdnym samochodu, udało się nam dotrzeć na miejsce zdarzenia bezpiecznie.

Tuż po opuszczeniu pojazdu przez strażaków na pierwszy „rzut oka” można było podać przyczynę wypadku. Z powodu oblodzenia jezdni kolejne samochody osobowe zjeżdżając ze stromego wzniesienia wpadały kolejno na siebie. Jeden z kierujących, kierowca Opla Corsy widząc, że niemożliwe jest bezpieczne poruszanie się po jezdni zjechał z drogi i zatrzymał się na poboczu. Jak się okazało nie było to bezpieczne miejsce ponieważ kolejny samochód uderzył w Opla i zepchnął go ze stromej skarpy. Szczęściem w nieszczęściu okazało się, że Opel zatrzymał się na rosnącym tam drzewie i nie wpadł głębiej. Podróżującemu Oplem na szczęście nic się nie stało i opuścił pojazd o własnych siłach.

Sześcioma samochodami osobowymi tj. Opel Corsa, Mazda 626, Audi 80, Volkswagen Touran, Ford Mondeo oraz Ford Focus, które brały udział w wypadku podróżowało w sumie 15 osób.

W wyniku zderzenia poszkodowane zostało dziecko podróżujące samochodem Ford Mondeo, które natychmiast trafiło pod opiekę zespołu pogotowia ratunkowego a pozostałe osoby wyszły ze zdarzenia bez szwanku.

W czasie prowadzonych działań droga wojewódzka była najpierw zablokowana a następnie ruch odbywał się wahadłowo. W działaniach trwających ponad dwie i pół godziny oprócz strażaków i ratowników pogotowia ratunkowego uczestniczyli policjanci z Tuchowa i WRD w Tarnowie.

 Link fo relacji TVN24

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+