OSP Tuchów

Pierwsza interwencja w 2014 roku i niestety pierwsza tragedia...

Tragiczny w skutkach pożar, do którego zostaliśmy zadysponowani w czwartkowy (02.01) poranek o godzinie 7:00.

Do zdarzenia przy ul. Jana III Sobieskiego w Tuchowie wyjechał zastęp samochodem GCBA z naszej jednostki, a do pomocy zadysponowano również GCBARt z Posterunku Czasowego PSP w Siedliskach oraz GCBARt z JRG 2 w Tarnowie.

Istniało duże prawdopodobieństwo, że wewnątrz budynku może znajdować się starsza kobieta. Jako pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się ratownicy z pogotowia ratunkowego, jednak ze względu na silne zadymienie w budynku nie mogli wejść do środka. Ratownicy z naszej OSP w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza budynku i rozpoczęli przeszukiwanie pomieszczeń.

W pierwszym, do którego weszli, na podłodze znaleźli kobietę, którą natychmiast wynieśli na zewnątrz i przekazali zespołowi pogotowia ratunkowego. Rozpoczęto natychmiastową reanimację a w tym czasie kolejne dwie roty w aparatach ODO zostały wprowadzone do budynku. Pożar został szybko zlokalizowany a następnie strażacy usunęli nadpalone elementy, które po wyrzuceniu przed budynek zostały „przelane” wodą.

Niestety reanimacja prowadzona przez ratowników nie przyniosła skutków i lekarz stwierdził zgon kobiety.

Po zakończonych działaniach ratowniczych prowadzonych przez strażaków, na miejsce przyjechał biegły oraz policjanci z grupy dochodzeniowej. Jak wynika ze wstępnych czynności, prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

 W wyniku pożaru, śmierć poniosła jedna osoba, spaleniu uległo też wyposażenie mieszkania, w którym przebywała. Straty poniósł również właściciel sklepu, który przylegał bezpośrednio do mieszkania, w którym doszło do tragedii. Wysoka temperatura i płomienie sprawiły, że zniszczeniu uległa znaczna część towaru, który znajdował się w sklepie.

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+