OSP Tuchów

Czyżby nowa tradycja? - kolejne Święta Bożego Narodzenia z wyjazdem alarmowym

W tym roku przynajmniej Wieczerzę Wigilijną dane było naszym Ochotnikom zjeść w spokoju. Niestety, wzorem lat ubiegłych, i tegoroczne Święta okazały się dla naszych strażaków pracowite.

Nasi druhowie przyzwyczaili się już do myśli, iż w Święta Bożego Narodzenia, w Tuchowie będzie wyła syrena alarmowa. Niemal tradycją się stało, że jej dźwięk odrywa naszych strażaków od wigilijnego stołu.

Tym razem co prawda Wigilia przebiegła bez "zakłóceń", ale Bożonarodzeniowe świętowanie przerwał naszym strażakom i w tym roku dźwięk syreny, który rozległ się we środę (25.12 o godz. 14:29).

Powodem podjęcia przez nas interwencji był złamany konar dębu rosnącego przy ul. Szpitalnej w Tuchowie. Do zdarzenia wyjechał zastęp samochodem GBARt. Sporych rozmiarów nadłamany konar drzewa oparł się na linkach sieci telefonicznej i stwarzał realne zagrożenia dla przechodzących tamtędy pieszych.

Działania strażaków, które trwały około kwadransa, polegały na podcięciu konara, co spowodowało, iż spadł on z linii telefonicznej. Następnie druhowie pocięli go na mniejsze fragmenty i usunęli w bezpieczne miejsce.

 

www.osptuchow.pl

Dołącz do nas
Google+